„Lato z książką”

Drogi seniorze – z książką w ogrodzie? Oczywiście, że tak.
Lato już oficjalnie zagościło w naszych kalendarzach, ale my zaprosiliśmy je także do naszej „Słonecznej półki z książkami”.
Będzie tam można znaleźć propozycje dla seniorów i juniorów, aby to właśnie książki stanowiły pretekst do wspólnego spędzania czasu, np. w ogródkach, gdzie (wiemy o tym) nasi czytelnicy tak chętnie spędzają letni czas.
Na pewno polecimy w tym cyklu poradniki dotyczące urządzania i pielęgnacji ogrodu, ale także powieści w lekkim klimacie, które umilą chwile spędzane na działkowych ławeczkach dziadkom i wnukom.
„Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzisiaj proponuje książkę niezwykłą, którą przeczytać warto bez względu na wiek. Jest to publikacja pt.”Ogród”, w której teksty Ewy Kołaczyńskiej przepięknie ubrał w ilustracje Adam Wójcicki.
Książka ta to cudowna podróż po ogrodach z całego świata – w krótkiej formie opisująca przeróżne kształty ogrodowych „wariacji”. W wyobraźni architektów krajobrazu powstały ogrody kieszonkowe, kosmiczne, latające, podwodne, składane, podwodne. Jakie jeszcze? Dowiecie się z tej lektury. Łącznie znajdziecie tam 42 malowniczo zilustrowane przykłady najbardziej niesamowitych ogrodów z całego świata. Być może różnorodność pomysłów będzie inspiracją do zrobienia np. ogrodu w butelce? Zachęcamy do lektury.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu „Biblioteka dla seniora”:

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Historie druku, książek i bibliotek na Dzień Drukarza

Trzynaście opowiadań o czworonogach chwytających za serce

Juniorzy i seniorzy – dwa pokolenia w przestrzeni biblioteki

Seniorze – nakarm z nami zmysły

Książka – lekarstwo dla duszy seniora

Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Zalety czytania nie tylko dla seniora