Dla dzieci

W biblioteczce malucha

Każda książka w bibliotece malucha rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysł obserwacji oraz zdolność koncentracji. Każda z nich to kompletna petarda czytelnicza.

 

„Basia i śmieci” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Seria o ciekawskiej, pasiastej Basi, właścicielce Miśka Zdziśka i wielkiej fance żelków ma kolejny tytuł. Basia z całą rodziną – po “przegadaniu” tematu – stawia pierwsze kroki ku bardziej ekologicznemu życiu. Sadzą drzewka, szyją własne wielorazowe torby i segregują stare gazety. Bo ratować planetę musi każdy z nas – na swoją skalę.
Książki Zofii Staneckiej to doskonała zabawa dla dzieci i wielka pomoc dla rodziców.

 

„Kot Prot” Dr. Seuss

Czy znacie Kota Prota? A może znacie go w innej wersji – jako „The cat in the hat”? To ten sam kot w czerwono-białym kapeluszu. Dodajmy, że za oceanem to kot wyjątkowo popularny, by nie rzec – kultowy. Tak jak jego autor – Dr. Seuss to mistrz amerykańskiej literatury dziecięcej i językowych łamańców.
W naszych placówkach znajdziecie wiele pozycji Dr. Seussa, które na język polski brawurowo przełożył wybitny poeta Stanisław Barańczak. Wyjątkową gratką tych wydawnictw (Media Rodzina) jest dodany do książki oryginalny tekst wraz z płytą do nauki wymowy.

 

„Książka z dziurą” Herve Tullet

Jest książka, a w niej dziura. W środku pełno inspiracji. Na fajne kreatywne zabawy. Wspólne lub samodzielne. Każda strona przynosi ze sobą nowy rysunek, pytanie – i wyzwanie. To naprawdę niezwykła książka.

 

 

„Bajka pachnąca czekoladą” Joanna Krzyżanek

Wraz z książkowymi bohaterami, na czele z bibliotekarzem Emilanem Apli wchodzimy, w czekoladowy świat pachnących literek, smacznych słów i słodkich zdań. Tym bardziej, że kartki książki po potarciu pachną czekoladą.

 

 

„Pan Kuleczka” Wojciech Widłak

W książce znajdziemy zabawne, ale i mądre opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Ich bohaterem jest Pan Kuleczka, opiekun sympatycznych zwierząt: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk- Bzyk. Zapewnia bezpieczeństwo i uczy poszanowania reguł.

 

 

„Detektyw Pozytywka” Grzegorz Kasdepke

Detektyw Pozytywka, to nie byle jaki detektyw. Prowadzi wyjątkową agencję detektywistyczną „Różowe Okulary”, i rozwiązuje takie zagadki, z którymi nie jeden dorosły nie dałby sobie rady.

 

 

 

„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” Zuzanna Kiełbasińska

Wraz z Bolkiem i Lolkiem wybieramy się w podróż dookoła Polski w poszukiwaniu Smoka Wawelskiego. Po drodze poznamy nietuzinkowe postacie i odwiedzimy wiele ciekawych miejsc.

Skip to content