Biblioteka Gniezno https://biblioteka.gniezno.pl BPMG Thu, 25 Feb 2021 10:52:20 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://biblioteka.gniezno.pl/wp-content/uploads/2019/09/cropped-biblioteka_logo-e1569145968272-32x32.png Biblioteka Gniezno https://biblioteka.gniezno.pl 32 32 „Klub wiedzy w bibliotece” – nasz kolejny projekt https://biblioteka.gniezno.pl/klub-wiedzy-w-bibliotece-nasz-kolejny-projekt/ https://biblioteka.gniezno.pl/klub-wiedzy-w-bibliotece-nasz-kolejny-projekt/#respond Thu, 25 Feb 2021 10:52:20 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7517 Czytaj dalej „Klub wiedzy w bibliotece” – nasz kolejny projekt]]> Chwalimy się – Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna została przyjęta do prestiżowego projektu „Kluby wiedzy w bibliotekach”. A to oznacza, że powstanie u nas miejsce, gdzie ludzie będą regularnie się spotykać po to, by wspólnie zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i kształtować motywację do uczenia się przez całe życie.

„Kluby wiedzy w bibliotekach” to część międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają, lub już działają, biblioteczne kluby wiedzy wykorzystujące metodologię „Learning Circles” opracowaną przez Peer 2 Peer University ze Stanów Zjednoczonych.

Wyniki naboru do projektu “Kluby wiedzy w bibliotekach”

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/klub-wiedzy-w-bibliotece-nasz-kolejny-projekt/feed/ 0
Bedeker biblioteczny – Budapeszt https://biblioteka.gniezno.pl/bedeker-biblioteczny-budapeszt/ https://biblioteka.gniezno.pl/bedeker-biblioteczny-budapeszt/#respond Wed, 24 Feb 2021 07:22:28 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7508 Czytaj dalej Bedeker biblioteczny – Budapeszt]]> Skoro dziś środa, to bedeker biblioteczny i podróż…gdzie? Otóż do węgierskiego „trójmiasta”, czyli Budapesztu! Stolica Węgier powstała właściwie dopiero w 1873 roku, kiedy to doszło do połączenia trzech niezależnych miast: Budy, Pesztu i Óbudy (dodajmy, iż w 1950 roku miasto wchłonęło kolejne 23 mniejsze miejscowości). Miasta te dzielił Dunaj, a w jedno – połączył most. Teraz rzeka dzieli dzielnice Budapesztu, o których tak pisze Krzysztof Varga w ostatniej swojej powieści „Sonnenberg”:

„Mógłby więc ojciec (…) zamieszkać na Rozsadomb w domu z widokiem na kawałeczek Dunaju, a na pewno na całą panoramę Pesztu, lub przynajmniej na bujny, zielony ogród oraz lasy pokrywające najdalsze wzgórza Budy”.

Krzysztof Varga jest najbardziej oczywistym literackim przewodnikiem wycieczek do Budapesztu i na Węgry. Melancholia i ironia jego wybornej prozy doskonale współbrzmią i z tym miastem, i z tą częścią Europy. Przytoczona wyżej ostatnia powieść Vargi oraz cała jego węgierska trylogia: „Gulasz z turula”, „Czardasz z mangalicą” i „Langosz w jurcie” to punkty obowiązkowe czytelniczych peregrynacji. Obowiązkowe i wyjątkowo smakowite! Zakosztujcie hungarskiego spleenu. Egészségére!

A jeśli odwiedzaliście Bupadeszt i Węgry – koniecznie podzielcie się wrażeniami!

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wpisami z cyklu “Bedeker biblioteczny”:

Bedeker biblioteczny – Moskwa

Bedeker biblioteczny – Neapol

Bedeker biblioteczny – Barcelona

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/bedeker-biblioteczny-budapeszt/feed/ 0
V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w miejskiej książnicy https://biblioteka.gniezno.pl/v-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady-w-miejskiej-ksiaznicy/ https://biblioteka.gniezno.pl/v-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady-w-miejskiej-ksiaznicy/#respond Tue, 23 Feb 2021 10:53:34 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7500 Czytaj dalej V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w miejskiej książnicy]]> W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ponownie włącza się do Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. To już piąta edycja wydarzenia i druga, w której uczestniczy miejska książnica.
Przez cały marzec Biblioteka będzie zachęcać swoich czytelników do sięgania po twórczość Małgorzaty Musierowicz, szczególnie tę związaną z cyklem Jeżycjady.

„Bądź jak Borejko – czytaj książki”.
Czytelniczy marzec w instytucji będzie należał do Borejków – bohaterów poznańskiej sagi. Można będzie przyjrzeć się czytelniczym preferencjom literackiej rodziny. We wszystkich placówkach biblioteki na czytelników czekać będzie lista książek, które pojawiły się na kartach sagi Musierowicz. Mogą być one inspiracją do czytelniczych wyborów odwiedzających w marcu Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna użytkowników. Ubierając to zaproszenie w zgrabną sentencję można napisać: „bądź jak Borejko – czytaj książki”.

Eksperymentalny Sygnał Dobra.
Kto czytał Jeżycjadę, ten wie, czym jest Eksperymentalny Sygnał Dobra (ESD). A kto nie wie – Eksperymentalny Sygnał Dobra to uśmiech, przyjazny gest, zwykłe „dzień dobry” na miły dzień. Do testowania tego literackiego eksperymentu w ramach ESD Biblioteka zaprasza do Filii nr 2, przy ul. Staszica 12a. Tam przez cały marzec można będzie wcielić się w role bohaterów z książki „Kwiat kalafiora” i sprawdzić, jak i czy w ogóle działa.

A w mediach społecznościowych…
Akcja znalazła się także wśród wirtualnych działań Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Już w poniedziałek 1 marca o godz. 11.00 na facebookowym profilu książnicy można będzie wsłuchać się w fragment książki czytany przez bibliotekarkę – Katarzynę Mikołajczewską–Modrzejewską. Będzie także recenzja jednej z książek jeżycjadowego cyklu przygotowana przez Dominikę Wróblewską i jej córkę Zosię. Tę recenzję zaprzyjaźnioną z biblioteką czytelniczą rodzinę „poczytać” będzie można po 12 marca – w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Pod tą egidą tworzony jest też cykl „Bibliotecznym okiem Igora” – w piątek 19 marca będzie można podpatrzeć, jak wykonać wiosenny upominek dla poznańskiej pisarki. I pewnie będzie go można wykorzystać także na inne okazje.

 

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/v-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady-w-miejskiej-ksiaznicy/feed/ 0
Wiosenne porządki i co można odkryć https://biblioteka.gniezno.pl/wiosenne-porzadki-i-co-mozna-odkryc/ https://biblioteka.gniezno.pl/wiosenne-porzadki-i-co-mozna-odkryc/#respond Tue, 23 Feb 2021 10:18:48 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7491 Czytaj dalej Wiosenne porządki i co można odkryć]]> Nadchodzi czas wiosennych porządków, a te mogą być wyjątkowo owocne. Porządkując nasze wystawowe zaplecze, dotarliśmy do zupełnie niepozornego szarego kartonu, który skrywał prawdziwe skarby. Z wierzchu wydawało się, że znaleźliśmy archiwalne ekslibrysy biblioteki, ale w głębi kryły się kolejne skarby. Na dnie pudełka trafiliśmy dwie serie odbitek wykonanych techniką drzeworytu autorstwa Wandy Tomaszewskiej z lat 80-tych z widokami Gniezna.

Już planujemy, jak pokazać te rarytasy szerszej publiczności. Bylibyście zainteresowani taką wystawą?

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/wiosenne-porzadki-i-co-mozna-odkryc/feed/ 0
„Gwarze mówimy TAK” – projekt z dofinansowaniem https://biblioteka.gniezno.pl/gwarze-mowimy-tak-projekt-z-dofinansowaniem/ https://biblioteka.gniezno.pl/gwarze-mowimy-tak-projekt-z-dofinansowaniem/#respond Mon, 22 Feb 2021 14:24:39 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7488 Czytaj dalej „Gwarze mówimy TAK” – projekt z dofinansowaniem]]> „Gwarze mówimy TAK”! A naszemu projektowi, który kryje się pod tą właśnie nazwą, „tak” powiedziało Narodowe Centrum Kultury (NCK). W konkursie „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021” projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna znalazł się na wysokim 6. miejscu – NCK dofinansowało zaledwie 29 projektów z 513 zgłoszonych do konkursu z całego kraju (to 70 % więcej zgłoszeń niż rok wcześniej!). A to oznacza, że o „blubraniu” znów będzie głośno na naszym fyrtlu!

Program dotacyjny jest elementem kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty – dodaj do ulubionych, prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury od 2012 r. Jej celem jest popularyzowanie poprawnej polszczyzny, kształtowania twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego oraz doskonalenia wiedzy i kompetencji językowych.

W 2021 r. do programu Ojczysty – dodaj do ulubionych aplikowało 513 wnioskodawców (o ok. 70% więcej niż rok wcześniej). Wyłoniono 29 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację swoich projektów. Przyznano dofinansowania w wysokości od 10 000 zł do 53 000 zł. Średnia kwota dotacji to 34 482,76 zł. Łączna kwota dofinansowania w tegorocznej edycji programu wynosi 1 000 000 zł.

Wyniki naboru do programu “Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”

 

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/gwarze-mowimy-tak-projekt-z-dofinansowaniem/feed/ 0
Dzień Pocieszania się, czyli czym jest smutek i dlaczego go odczuwamy? https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-pocieszania-sie-czyli-czym-jest-smutek-i-dlaczego-go-odczuwamy-2/ https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-pocieszania-sie-czyli-czym-jest-smutek-i-dlaczego-go-odczuwamy-2/#respond Mon, 22 Feb 2021 08:40:29 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7458 Czytaj dalej Dzień Pocieszania się, czyli czym jest smutek i dlaczego go odczuwamy?]]>
Świat dziecka jest dość skomplikowany. To huśtawka emocji towarzysząca odkrywaniu świata. Dla nas dorosłych niektóre problemy wydają się dość błahe, a z perspektywy naszych pociech niestety rosną do rangi olbrzymiej katastrofy.
Wielokrotnie różne spojrzenie na problem z dwóch różnych perspektyw dziecka i rodzica sprawia, że dzieci czują się niezrozumiałe, bezsilne, zagubione.
Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje emocjonalnie na sytuacje, jakie napotyka na swojej drodze. Wyrazem smutku są łzy i przygnębienie. Nie mamy ochoty na nic, świat jest szary, nieciekawy, a smutek odbiera nam radość życia.
Niestety nikt nas nie uczy, jak w życiu reagować na trudne sytuacje.
Gdy bliska osoba ma problemy, jest smutna, w złym stanie psychicznym chcemy koniecznie jej pomóc podnieść się. Często niestety podjęte przez nas próby nie odnoszą określonego skutku.
 
Jak sobie radzić w ciężkich chwilach? Czy lepiej dać „upust” emocjom poprzez krzyk, płacz, przytulenie się? Czy stwierdzenie „chłopaki nie płaczą” jest mitem i oznacza bezradność?
 
Czy w ogóle istnieje złoty środek na poradzenie sobie z niezwykle ciężkim bagażem emocjonalnym? Jak istotne jest wsparcie moralne?
 
A gdyby tak stworzyć ,,kodeks pocieszania” …na pewno ta publikacja zawierałaby niezliczoną ilość stron i wskazówek, które niekoniecznie sprawdziłyby się w każdej sytuacji.
Tworzenie takiego instruktażu nie ma najmniejszego sensu – nauczmy się rozmawiać o problemach i wzajemnie słuchać.
Wiele osób uważa, że płacz to coś wstydliwego, a tak naprawdę to niemądry pogląd, gdyż łzy mają moc oczyszczającą.
 
,,Bajkopomagajki” Klub dla Dzieci i Rodziców poleca książkę pt. „Smutek i zaklęte miasto” Wojciecha Kołyszko i Jovanki Tomaszewskiej, GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. To książka o emocjach, a dokładniej o smutku. W kontekście różnych przygód przedstawia, czym jest smutek i zawiera wiele cennych wskazówek pomagających sobie poradzić z tym uczuciem. ,,Instrukcja obsługi smutku” pomaga zrozumieć swoje emocje.
 
BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej podeśle Wam pomysł na własnoręczny drobiazg, który z pewnością rozchmurzy niejednego smutasa.
 
Niech dzień pocieszania się nie kończy wyłącznie na dacie 22 luty. Niech trwa cały rok!
 
Dostrzegajmy ludzi zmartwionych w naszym otoczeniu, spróbujmy ich wysłuchać (dajmy wybrzmieć smutkowi!), nie wysilajmy się na mądre rady – po prostu dotrzymajmy towarzystwa drugiej osobie. Nie ma nic cenniejszego niż wzajemnie wsparcie, zrozumienie, które z pewnością przełoży się na lepsze samopoczucie. Bywają smutki małe i duże, ale najważniejsze jest to, żeby znaleźć przyczynę tego samopoczucia.
Nie ma radości bez smutku!

 

Link do filmu

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-pocieszania-sie-czyli-czym-jest-smutek-i-dlaczego-go-odczuwamy-2/feed/ 0
Bibliotecznym okiem Igora: Kartonowy tyranozaur https://biblioteka.gniezno.pl/bibliotecznym-okiem-igora-kartonowy-tyranozaur/ https://biblioteka.gniezno.pl/bibliotecznym-okiem-igora-kartonowy-tyranozaur/#respond Fri, 19 Feb 2021 09:01:03 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7455 Czytaj dalej Bibliotecznym okiem Igora: Kartonowy tyranozaur]]> Po raz drugi w tym roku przypomina się dzieciom i rodzicom bibliotekarz Igor Kopa. Młody człowiek wychowany na akcji Cała Polska czyta dzieciom chętnie popularyzuje głośne czytanie i działania je wzbogacające, wykorzystując w tym celu swoje uzdolnienia plastyczne, pomysłowość i kreatywność. Tym razem proponuje wykonanie sylwetki dinozaura z tektury z okazji obchodzonego 26 lutego Dnia Dinozaura.

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły te wspaniałe stworzenia? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. Możemy to zrobić za pomocą książek popularnonaukowych i bajek, w których głównym bohaterem jest dinuś, a które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Dodatkowo obejrzyjmy film i zróbmy swojego dinozaura. Możemy nawet nadać mu imię.

Szablon do pobrania

Link do filmu

 

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/bibliotecznym-okiem-igora-kartonowy-tyranozaur/feed/ 0
Dzień z kotem w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-z-kotem-w-ramach-akcji-cala-polska-czyta-dzieciom/ https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-z-kotem-w-ramach-akcji-cala-polska-czyta-dzieciom/#respond Thu, 18 Feb 2021 13:10:57 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7471 Czytaj dalej Dzień z kotem w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom]]> Koty bywają różne: perskie, angorskie, syjamskie, domowe, dzikie, bywają nawet kocięta …przedszkolne. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci z Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” stworzyły prawdziwą kocią rodzinę. Dowiedziały się, że koty mają swoje święto, aby podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka. Należy im także pomagać, szczególnie zwierzętom bezdomnym.

Dzieci zapoznały się „kocią literaturą”, którą na co dzień można wypożyczać w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Bajki z kocimi bohaterami przeczytała liderka akcji Cała Polska czyta dzieciom Danuta Selbirak. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier, Sylwester oraz Tom i Jerry.

Wesołym akcentem zajęć czytelniczych była zabawa, w której dzieci pokazywały, jak kot robi koci grzbiet, jak pije mleko z miseczki czy wreszcie – jak bezszelestnie się porusza.

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/dzien-z-kotem-w-ramach-akcji-cala-polska-czyta-dzieciom/feed/ 0
Dziś obchodzimy 76. urodziny https://biblioteka.gniezno.pl/dzis-obchodzimy-76-urodziny/ https://biblioteka.gniezno.pl/dzis-obchodzimy-76-urodziny/#respond Thu, 18 Feb 2021 11:30:16 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7462 Czytaj dalej Dziś obchodzimy 76. urodziny]]> Jak by nie patrzeć – dzisiaj właśnie przypadają nasze 76. urodziny.
18 lutego 1945 roku po powojennej zawierusze otwarto Świetlicę Czytelni Ludowych, która dziś stanowi Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. W związku z powyższym postanowiliśmy uświetnić tę datę zestawem dziesięciu ciekawostek z naszej historii. Ta urodzinowa dziesiątka pozwoli troszkę bliżej nas poznać, może z innej nieznanej strony.

Zaczynamy:
1. Numeracja naszych obecnych Filii nie jest przypadkowa. Biblioteka swego czasu była obecna we wszystkich dzielnicach miasta Gniezna. Najwięcej bibliotecznych filii działało w latach 80-tych – było ich wówczas aż 10! Do dziś działają 3.

2. Wśród licznych autorów, którzy przybywali na zaproszenie miejskiej książnicy możemy pochwalić się takimi, którzy zajmują najważniejsze miejsca w panteonie literackich sław. W 1960 roku na spotkanie autorskie przyjechał Władysław Broniewski. Jak czytamy w sprawozdaniu, zajęte były wszystkie miejsca siedzące i stojące. Jedyny żal, jaki wyraża dokumentująca to spotkanie bibliotekarka to brak informacji autora o samym sobie: „każdy z przyjemnością chciałby coś usłyszeć o poecie, właśnie z jego ust”.

3. Najstarszą książką, jaka znajduje się w bibliotecznych zbiorach jest starodruk wydany w 1709 roku. To słownik francusko-niemiecko-łaciński wydany we Frankfurcie nad Menem. Jego autorzy to: François-Antoine Pomey, Carl Joseph Bencard, Johann Philipp Andreae.

4. Najwięcej czytelników w historii biblioteki było w 1989 roku – 17 645. Dla porównania – pod koniec 2020 roku było ich 10 625.

5. W zbiorach miejskiej książnicy znalazło się kilka książek, które pochodzą z powołanej w czasie II wojny światowej biblioteki niemieckiej „Städt Volksbücherei”. Została ona stworzona przez okupanta i posiadała literaturę tylko w języku niemieckim.

6. W latach 70-tych po raz pierwszy pojawia się idea wybudowania nowego gmachu biblioteki na potrzeby znajdującej się w centrum miasta Centrali. Projekt zakładał powstanie budynku na rogu ulic Podgórnej i Franciszkańskiej, który miał posiadać blisko 3 000 m² powierzchni. Oprócz podstawowych pomieszczeń, takich jak: wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, magazynów, miały się tam także mieścić pracownie (plastyczna, introligatorska, mikrofilmowa i inne) oraz pomieszczenia dla klubów i organizacji działających przy bibliotece. Po tej ważnej idei zostały jedynie projekt i marzenia zrodzone z potrzeb, zresztą aktualnych do dzisiaj. Gdyby się spełniły, moglibyśmy wpadać na kawę po sąsiedzku do Cud.

7. Dyrektorem, który najdłużej piastował stanowisko był Janusz Ambroży. Reprezentował Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna od 1983 do 2018 roku – łącznie 35 lat.

8. Tegoroczne obchody 20-lecia społecznej kampanii czytelniczej Cała Polska czyta dzieciom świętujemy razem z Fundacją ABC XXI, ponieważ od samego początku jej istnienia włączyliśmy się w działania popularyzujące i promujące czytanie wśród najmłodszych.

9. Pomieszczenie, które Biblioteka zajmuje przez najdłuższy okres czasu, bo od 1945 roku, to dzisiejsza Wypożyczalnia dla Dzieci. Lokal ten prawdopodobnie przed wojną, jak i w trakcie wojny, służył jako miejsce, w którym znajdowała się wypożyczalnia bądź czytelnia czasopism i książek. Takie przeznaczenie może mieć już od około 100 lat.

10. 2020 okazał się rokiem wielu nowatorskich zmian w naszym funkcjonowaniu. Po raz pierwszy spotkanie autorskie odbyło się bez publiczności obecnej w sali, w której znajdował się autor. Było przekazywane za pośrednictwem internetowych łączy, czyli streamowane online. Z jednej strony stało się tak z powodu pandemii, która wymogła te zmiany; z drugiej zaś dzięki temu biblioteka otworzyła się na nowe sposoby aktywności.

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/dzis-obchodzimy-76-urodziny/feed/ 0
Kogo kochają najbardziej nasi najmłodsi Czytelnicy? https://biblioteka.gniezno.pl/kogo-kochaja-najbardziej-nasi-najmlodsi-czytelnicy/ https://biblioteka.gniezno.pl/kogo-kochaja-najbardziej-nasi-najmlodsi-czytelnicy/#respond Thu, 18 Feb 2021 07:38:13 +0000 https://biblioteka.gniezno.pl/?p=7444 Czytaj dalej Kogo kochają najbardziej nasi najmłodsi Czytelnicy?]]>
Nie pierwszy raz odkrywamy, że dziecięce zapotrzebowania i sympatie nie uznają żadnych granic! Tym razem okazji do tego dostarczyła akcja “Walentynka dla najukochańszego bohatera”, która odbyła się w dziecięcym oddziale naszej Biblioteki przy Mieszka I 15.

Przez kilka dni odwiedzający bibliotekę młodzi czytelnicy do specjalnej urny wrzucali Walentynki adresowane do wybranych przez siebie bohaterów, tych szczególnych, którzy zasłużyli na miano najukochańszych. W środę urna została otwarta, a głosy przeliczone.

Efekty?
Zdecydowanie trudno mówić o jednym kultowym bohaterze dziecięcej wyobraźni.
Minimalną ilością głosów na prowadzenie wysunął się Kubuś Puchatek zdobywając tym samym zaszczytny tytuł Najukochańszego Bohatera. Na drugim miejscu uplasował się Harry Potter, którego zapewne wyprzedziliby bohaterowie Psiego Patrolu, gdyby Walentynki nie przypadły zarówno Skye, jak i Marshallowi.
Nie ukrywamy, że urzekł nas wybór adresatów innych Walentynek; otrzymali je zatem i Król Julian, i Elza z Krainy Lodu, i Pucio, i małżonka Shreka, Fiona, nie zabrakło nawet Walentynki dla Wilka z Czerwonego Kapturka! Walentynek zebrano przeszło dwadzieścia, zatem nie sposób wymienić wszystkich ulubieńców młodych czytelników.
Pozostaje nam jedno – czekać na to, jak zechcą uhonorować zwycięskiego Kubusia Puchatka bibliotekarki z dziecięcej na Mieszka I. Obiecały coś wymyślić .

 

 

]]>
https://biblioteka.gniezno.pl/kogo-kochaja-najbardziej-nasi-najmlodsi-czytelnicy/feed/ 0