105652318_646388709298156_1965751360540968436_n (1)

„Lato z książką”

Drogi seniorze – z książką w ogrodzie? Oczywiście, że tak.
Lato już oficjalnie zagościło w naszych kalendarzach, ale my zaprosiliśmy je także do naszej „Słonecznej półki z książkami”.
Będzie tam można znaleźć propozycje dla seniorów i juniorów, aby to właśnie książki stanowiły pretekst do wspólnego spędzania czasu, np. w ogródkach, gdzie (wiemy o tym) nasi czytelnicy tak chętnie spędzają letni czas.
Na pewno polecimy w tym cyklu poradniki dotyczące urządzania i pielęgnacji ogrodu, ale także powieści w lekkim klimacie, które umilą chwile spędzane na działkowych ławeczkach dziadkom i wnukom.
“Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzisiaj proponuje książkę niezwykłą, którą przeczytać warto bez względu na wiek. Jest to publikacja pt.”Ogród”, w której teksty Ewy Kołaczyńskiej przepięknie ubrał w ilustracje Adam Wójcicki.
Książka ta to cudowna podróż po ogrodach z całego świata – w krótkiej formie opisująca przeróżne kształty ogrodowych „wariacji”. W wyobraźni architektów krajobrazu powstały ogrody kieszonkowe, kosmiczne, latające, podwodne, składane, podwodne. Jakie jeszcze? Dowiecie się z tej lektury. Łącznie znajdziecie tam 42 malowniczo zilustrowane przykłady najbardziej niesamowitych ogrodów z całego świata. Być może różnorodność pomysłów będzie inspiracją do zrobienia np. ogrodu w butelce? Zachęcamy do lektury.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu „Biblioteka dla seniora”:

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Historie druku, książek i bibliotek na Dzień Drukarza

Trzynaście opowiadań o czworonogach chwytających za serce

Juniorzy i seniorzy – dwa pokolenia w przestrzeni biblioteki

Seniorze – nakarm z nami zmysły

Książka – lekarstwo dla duszy seniora

Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Zalety czytania nie tylko dla seniora

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content