Królewskie Gniezno Czyta 2024

Królewskie Gniezno Czyta 2024 – kolejna edycja projektu promującego czytelnictwo w naszym mieście, który staje się swoistą marką gnieźnieńskiej książnicy. Chcemy, żeby całe Gniezno czytało, żeby mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku, znaleźli czytelniczą i literacką ofertę dla siebie. Jednakże akcenty w tej ofercie będą rozłożone różnie – największy nacisk skierowany będzie do dzieci i młodzież. Są to grupy kluczowe dla długofalowego rozwoju czytelnictwa w mieście. Kampania ma swoje stałe elementy, z czego największym jest Piknik Czytelniczy, który odbywa się w Parku Trzech Kultur (w tym roku w sobotę 22 czerwca) czy wielomiesięczne warsztaty dla przedszkoli i szkół w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Projekt „Królewskie Gniezno Czyta 2024” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

.

Cyfrowy kalejdoskop gwiazd

Na naszych bibliotecznych półkach nie brakuje gwiazdowych opowieści i dlatego też nie zabrakło inspiracji do ostatnich warsztatów z cyklu „Królewskie Gniezno Czyta… w cyfrowej bibliotece”.

Czytaj więcej »
Skip to content