Dobry Poniedziałek

Najbliższe spotkanie: 8 kwietnia, godz 18:00
 
Poniedziałek bywa najtrudniejszym dniem tygodnia. Początek kolejnego miesiąca bywa trudnym do podjęcia wyzwaniem. A w dzisiejszym świecie bywa cudem znalezienie człowieka, który z uwagą wysłucha naszej opowieści.
Dlatego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00, w czytelni Wypożyczalni dla Dzieci, na ul. Mieszka I 15, odbywają się spotkania Kręgu Kobiet.
Czym jest spotkanie w Kręgu? Powrotem do korzeni.
Na całym świecie kobiety i mężczyźni różnych ras, kultur i religii uznawali koło i krąg za symbol przemiany i ewolucji.
Na czym polega niecodzienność, jaką daje Krąg? Jesteśmy w nim o wiele bliżej własnej prawdy i słuchamy siebie o wiele głębiej niż na co dzień, nie oceniamy, nie krytykujemy, nie reagujemy impulsywnie na to, co słyszymy.
Krąg jest laboratorium, minielektrownią generującą moc i mobilną szkołą – słuchania, intuicji, empatii, nieoceniania, wdzięczności, połączenia. Uczymy się tych jakości i stopniowo widzimy, jak zaczynają one być coraz bardziej obecne w naszym życiu poza Kręgiem. Odczuwamy wyraźnie, jak Krąg dodaje mocy – pozwala się oczyścić, wyciszyć, ponazywać to, co w nas się dzieje, pozwala powiedzieć na głos o marzeniach, otworzyć się na nowe.
 
Spotkania Kręgu Kobiet prowadzi doświadczona już w tym Agnieszka Antosik. Ponieważ odbywają się one w przestrzeni biblioteki, punktem wyjścia kolejnych spotkań jest zawsze książka albo jej fragment.

Wiosenny Krąg Kobiet

Wiosenne długie dni zachęcają, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dobry Poniedziałek jednak ciągle kusi okazją, by spotkać się w przytłumionym świetle i

Czytaj więcej »
Skip to content