Akademia Biblioteczna

Na stronie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna powstała  zakładka „Akademia Biblioteczna – materiały dla nauczycieli i rodziców.”

W tym miejscu podzielimy się doświadczeniem zebranym przez lata edukacji i animacji dzieci i młodzieży. Znajdziecie tutaj wiele użytecznych i ciekawych informacji z edukacji czytelniczej, kolekcje książek do głośnego czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Bajki pomagajki, scenariusze zajęć itd. Będziemy tworzyć treści, które z pewnością będą pomocne podczas pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole czy w domu.

Jesteśmy przekonani, że najbardziej efektywnym i skutecznym sposobem przyswajania wiedzy jest zabawa.  W związku z tym w kategorii inspiracje przygotujemy pokaźny zbiór pomysłowych zabaw z różnych dziedzin popularyzacji czytelnictwa. Na pewno znajdziecie tutaj odpowiednie materiały edukacyjne niezbędne do zaszczepienia bakcyla czytania wśród młodych ludzi i tworzenia razem z nami Rozczytanej koalicji.

Jako pierwsze udostępniamy zestawienia książek: „Bajki Pomagajki”, „Uczucia”, „Wartości”, które można wypożyczać w naszych placówkach.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.biblioteka.gniezno.pl

Skip to content