Książka na telefon

Książka na telefon – propozycja dla tych, którym trudniej wyjść z domu.


Los nie zawsze bywa łaskawy, zdarza się, że choroba, brak sił, zaawansowany wiek uniemożliwiają nie tylko normalne funkcjonowanie, ale nawet zwykłe wyjście z domu. Dla tych, którzy z różnych przyczyn zmuszeni zostali do stacjonarnego trybu życia, mamy wspaniałe wieści. Od kwietnia do czerwca 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wprowadza możliwość zamówienia książek telefonicznie wraz z dostarczeniem ich do miejsca zamieszkania.

Usługa “Książka na telefon” jest bezpłatna i pozwala na zapis do Biblioteki osobom, dla których dotychczas nie było to możliwe.

Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się, w celu założenia karty czytelniczej, która otworzy drzwi do zasobów gnieźnieńskiej książnicy. Po książki można dzwonić do placówki najbliższej miejscu zamieszkania.
Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16 – tel. 61 426 18 44,
Filia nr 1 ul. Krucza 3 – tel. 61 426 39 56,
Filia nr 2 ul. Staszica 12a – tel. 61 426 40 54,
Filia nr 9 os. Orła Białego 18 – tel. 61 426 63 44.

Wiemy, jak często z pomocą przychodzi literatura. W gorsze dni, zbyt długie wieczory, czy z chęci zdobycia nowych informacji książka jest po prostu najlepszym rozwiązaniem. Starsi czytelnicy, którzy najczęściej z przyczyn zdrowotnych nie mogą odwiedzać biblioteki bardzo boleśnie doświadczają braku lektury. Jesteśmy przekonani, że propozycja “Książki na telefon” będzie dla wielu miłośników słowa doskonałym prezentem.

Regulamin usługi “Książka na telefon”

Procedura wizyty wolontariackiej

Spotkanie wolontariuszy

Usługa „Książka na telefon” łączy we wspólnym celu bibliotekarzy i wolontariuszy. Jaki to cel? Głównie i przede wszystkim to dostarczanie książek do domu osobom, które

Czytaj więcej »

“Książkowa brać”

„Książkowa brać” – co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Otóż od środy 16.06.2021r. mamy oficjalną nazwę grupy wolontariuszy skupionych wokół usługi „Książka na telefon”

Czytaj więcej »
Skip to content