Książka na telefon

„Książka na telefon” –  propozycja Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dotrzeć po książki.

Wiemy, jak często z pomocą przychodzi literatura. W gorsze dni, zbyt długie wieczory, czy z chęci zdobycia nowych informacji książka jest po prostu najlepszym rozwiązaniem.

Zdarza się, że samotność, choroba, brak sił , niepełnosprawność uniemożliwiają nie tylko normalne funkcjonowanie, ale nawet zwykłe wyjście z domu. Starsi czytelnicy, którzy najczęściej z przyczyn zdrowotnych nie mogą odwiedzać biblioteki bardzo boleśnie doświadczają braku lektury.

Dla tych osób mamy wspaniałe wieści. Od kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wprowadza możliwość zamówienia książek telefonicznie wraz z dostarczeniem ich do miejsca zamieszkania.

Jesteśmy przekonani, że propozycja “Książki na telefon” będzie dla wielu miłośników słowa doskonałym prezentem.

Usługa “Książka na telefon” jest bezpłatna i pozwala na zapis do Biblioteki osobom, dla których dotychczas nie było to możliwe.

Zapisu nowych czytelników dokonuje bezpłatnie Bibliotekarz w domu przyszłego odbiorcy usługi.

Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się, w celu założenia karty czytelniczej, która otworzy drzwi do zasobów gnieźnieńskiej książnicy.

Po książki można dzwonić do placówki najbliższej miejscu zamieszkania.

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16 – tel. 61 426 18 44,
Filia nr 1 ul. Krucza 3 – tel. 61 426 39 56,
Filia nr 2 ul. Staszica 12a – tel. 61 426 40 54,
Filia nr 9 os. Orła Białego 18 – tel. 61 426 63 44.

Regulamin usługi “Książka na telefon”

Procedura wizyty wolontariackiej

Skip to content