Oferta edukacyjna

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od lat prowadzi działalność edukacyjną. Popularyzujemy literaturę i promujemy czytelnictwo za pośrednictwem przygotowanych zajęć czytelniczych, warsztatów animacyjnych, plastycznych, różnego rodzaju imprez czytelniczych. Przybliżamy dzieciom świat książek poprzez zabawę, żywą pracę z tekstem literackim, atrakcyjne formy zajęć. Na szczególną uwagę zasługują imprezy cykliczne organizowane w Bibliotece, także poza jej murami. Świętujemy m.in.: Światowy Dzień Pluszowego Misia, Dzień Kota, Basiowy Bal Pasiastych, Urodziny Kubusia Puchatka, Ogólnopolski Tydzień Czytania i wiele innych uroczystości bliskich dziecięcym sercom.

Niezwykle dynamicznie współpracujemy z przedszkolami i szkołami, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. Na prośbę ośrodków edukacyjnych przygotowujemy rocznie przeszło 2 tys. zajęć, o przeróżnej tematyce.

W roku 2019 przygotowaliśmy także ofertę szkoleń dla nauczycieli.

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z naszymi placówkami. 

Wypożyczalnia dla dzieci, ul. Mieszka I 15, tel. 61 426 18 42
Filia nr 1, ul. Krucza 3, tel. 61 426 39 56
Filia nr 2, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 40 54
Filia nr 9, os. Orła Białego 18 (budynek SP 10), tel. 61 426 63 44


Szczegółowe dane placówek w zakładce: kontakt

Tolerancja – trudne słowo

Głównym celem wychowania do wartości jest poznanie przez dzieci  wartości uniwersalnych, takich jak prawda, miłość, piękno, wolność, rodzina, odpowiedzialność, ojczyzna, praca oraz tolerancja. Czym jest

Czytaj więcej »
Skip to content