IMG_0968

“Statuetka Myszki Marcysi” dla ZiP Zabawa i Programowanie, “Lepiej” dla TREPKO S.A.

Nasze pikniki służą dobrej, czytelniczej zabawie, ale są też doroczną okazją, by docenić tych, z którymi bibliotece jest po drodze! Słowem, uhonorować Przyjaciół Biblioteki.
Co roku przyznajemy Statuetkę Myszki Marcysi – bibliotecznej maskotki – Przyjacielowi Biblioteki, który nas wspiera w działaniach na rzecz promowania czytelnictwa. W tym roku to byli… Przyjaciele. Bo Statuetka Myszki Marcysi trafiła do Moniki  Zbierańskiej i Daniela Antoszaka z ZiP Zabawa i Programowanie.
Nie mogło być inaczej – z “ZiPami”, jak ich po koleżeńsku nazywamy, przyjaźnimy się od lat! Ale w tym roku ich pomoc przekroczyła wszelkie normy życzliwości – to dzięki ich pracy, zaangażowaniu i wkładowi rzeczowemu uruchomiliśmy Dom Sąsiedzki pod Sówką. ZiPy nie tylko prowadzą tam społecznie zajęcia digitalowe, ale też są pomysłodawcami wielu niezwykłych inicjatyw i animacji. Ich pomysłowość nie zna granic – od cyfrowych animacji, po rozwijające zajęcia craftingowe. Jeżeli chcecie wiedzieć, co piszczy w branży kreatywnej zabawy – to kierujcie się ZiP Zabawy i Programowania! Dla naszej Biblioteki to nie tylko wielki zaszczyt, że obdarzyli nas swoją sympatią, ale też ogromna radość, że zarażają nas radością tworzenia i wielką wyobraźnią!
Nagrodę Myszkę Marcysię wręczyła ubiegłoroczna Przyjaciółka Biblioteki – Daria Polus z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej!
Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że biblioteczny gryzoń nie będzie podgryzał kabelków – tak przynajmniej obiecał! Liczymy bowiem, że w programie jeszcze wiele dobrej zabawy wspólnie z ZiPami!
Od ubiegłego roku przyznajemy również nagrodę dla sponsora Biblioteki – firmy, który wspiera czytelnictwo w Gnieźnie. To tak zwany „Lepiej” – wzorowany na żartobliwym gatunku literackim, stworzonym przez noblistkę Wisławę Szymborską. A kto otrzymał tegorocznego „Lepieja”? Dowiecie się z… lepieja!
„Lepiej jest jeść ręką lepką,
Niż nie poznać firmy TREPKO”!
To oczywiście TREPKO S.A, dzięki której na bibliotecznych półkach pojawiło się sporo nowości książkowych!
Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom i Sponsorom! Cieszymy się, że – użyjmy popularnej teraz metafory – gramy do jednej bramki!
VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem został zrealizowany w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content