405564870_1389524728667220_2630342419534091146_n

Czytać jak… żużlowiec – spotkanie z Norbertem Krakowiakiem

Dziś w naszej bibliotece mieliśmy wyjątkowego gościa – znanego żużlowca Norberta Krakowiaka (Norbert Krakowiak-fanpage), obecnie zawodnika drużyny Cellfast Wilki Krosno. To młody, bardzo zdolny i utytułowany zawodnik, a przy okazji… zapalony czytelnik.

I właśnie o swoich życiowych pasjach – sportowych i pozasportowych opowiedział dziś uczniom Szkoła Podstawowa nr 6 im.H.Sienkiewicza w Gnieźnie. A od pasji wszystko się zaczyna, ale na tym nie może się skończyć, bo by zostać zawodowym sportowcem – jak opowiedział Norbert – trzeba przede wszystkim ogromnej pracy… także nad swoim charakterem.

Norbert Krakowiak opowiedział o swoich wczesnych początkach (zaczął karierę w szkółce żużlowej w Gnieźnie w wieku 9 lat, z kolei w wieku 15 lat zrobił licencję), o kolejnych drużynach, o tym, jak wygląda codzienne życie sportowca i czemu wiele czasu spędza na walizkach i… szukaniu sponsorów. O stroju żużlowca, o motocyklach, diecie sportowej, o urazach i kontuzjach, o pracy z psychologiem sportowym i o… lekturach! Bo nasz gość to zapalony czytelnik – czyta i ma w domu całkiem sporą biblioteczkę. Jak zdradził, uwielbia “mazać” po ksiażkach, więc kupuje własne. Naszym małym czytelnikom polecił biografie i autobiografie sportowców – nie tylko żużlowców, ale też skoczków – bo sam je namiętnie czyta. Przede wszystkim jednak lubi książki z psychologii – nie tylko dlatego, że studiuje ten kierunek, ale w ogóle jest to dziedzina, która go fascynuje! Z kolei z literatury dziecięcej wraca często do Małego Księcia – swojej ulubionej książki z czasów dzieciństwa, w której – jak zaznaczył – jest wiele mądrości.

Okazało się, że wśród małej publiczności co drugą osobę cechuje dziennikarski nerw, bo dzieci pytały Norberta dosłownie o wszystko – i o ceny motocykla, o ulubiony posiłek i napój, imiona psów i ulubiony tor żużlowy. Wszystkie pytania doczekały się wyczerpujących odpowiedzi, a potem przyszedł czas na sesję fotograficzną. Nasz gość dzielnie pozował na naszej bibliotecznej ściance – bo zdjęcia z fanami to też część pracy profesjonalnych sportowców. Trzeba przyznać, że Norbert okazał się nie tylko osobą cierpliwą, ale też bardzo sympatyczną, życzliwą i wyjatkowo ujmującą! Życzymy mu wielu sukcesów w nowym sezonie!

Spotkanie z Norbertem Krakowiakiem odbyło się w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content