“Myszka Marcysia” wyróżnienie Przyjaciela Biblioteki

W jubileuszowym 2020 roku Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna powołała do życia wyróżnienie – tytuł „Przyjaciela Biblioteki”, któremu patronuje „Myszka Marcysia”. Jej autorką jest Joanna Michalak, której ręce potrafią wyczarować prawdziwe cuda z gałganków, wełny i włóczki wyróżnienie bowiem ma nietuzinkową postać pacynki.

Pierwsza Myszka Marcysia powędrowała w godne i zasłużone „pisarskie” ręce Agnieszki Gadzińskiej. Pani Agnieszka ma wieloletnią “wysługę lat” w naszej bibliotecznej przyjaźni. Jest też autorką scenariusza do filmików „Biblioteczny kącik Myszki Marcysi”.

W 2021 roku statuetka „Przyjaciela Biblioteki” powędrowała do Zosi Wróblewskiej – nastolatki, która od najmłodszych lat związana jest z gnieźnieńską Biblioteką i to nie tylko kartą czytelnika. Zosia aktywnie promuje czytelnictwo wśród swoich rówieśników pod szyldem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podejmuje również pierwsze próby pisarskie.

Od 2022 roku nagrodę przyznaje się zgodnie z regulaminem wyróżnienia.

Regulamin wyróżnienia Przyjaciela Biblioteki “Myszki Marcysi”