Dla rodziców

Nikt nie rodzi się rodzicem. Bycie rodzicem jest naprawdę trudne. Zwykle jest to nauka na “żywym organizmie”. Dla jednych jest to naturalna rola, którą wypełniają intuicyjnie. Inni potrzebują wskazówek, czasem pomocy. Ze swojej strony proponujemy kilka pomocnych tytułów, które znajdziesz na pólkach naszych bibliotek.

 

 

Thomas Gordon “Wychowanie bez porażek w praktyce”

To klasyka gatunku. Autor dużą uwagę przykłada do wzajemnego zrozumienia i komunikacji. Podaje proste rozwiązania, które pomagają zmierzyć się z rodzinnymi trudnościami dnia codziennego.

 

 

 

Adele Faber, Elaine Mazlish “Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”

Kolejny klasyk. Bardzo pomocna propozycja dla tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania.

 

 

 

Gordon Neufeld, Gabot Mate “Więź: dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”

Książka w prosty i zrozumiały sposób tłumaczy dlaczego dzieci nie chcą już słuchać dorosłych. Zwraca uwagę na wartość więzi w rodzinie i pomaga je przywrócić.

 

 

Isabelle Filliozat „Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku”

Tytuł  powołuje się na konkretne, dostępne w danym wieku funkcje mózgu dziecka i możliwości, jakie ono daje, co pozwala lepiej zrozumieć jego zachowanie. Całość przedstawiona w sposób bardzo przystępny, wraz z praktycznymi wskazówkami.

 

 

Zofia Aleksandra Żuczkowska „Dialog zamiast kar”

Pozycja zwraca szczególna uwagę na bliskie relacje. W prosty sposób i za pomocą praktycznych przykładów omawia założenia autentycznego i efektywnego dialogu z drugim człowiekiem.

 

 

 

Kaz Cooke „Dzieciozmagania: z maluchem przez pierwsze 5 lat”

Książka która dodaje otuchy i bawi wspaniałym humorem. Bardzo dużo przydatnych porad podanych prosto, bez przesady i nadęcia.

 

 

Mamy tego znacznie więcej, naprawdę! Zajrzyj do naszego katalogu.

 

Skip to content