Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Jesteście Państwo z nami – to dowód, iż świetnie sobie radzicie w internetowym świecie. Dla młodzieży to naturalny fragment rzeczywistości: tu kliknąć, tam kliknąć i już. Starszym osobom poruszanie się po świecie wirtualnym może iść trochę wolniej, choć – jak pokazują statystyki, jest coraz lepiej.
Warto na pewno pamiętać o świadomym, bezpiecznym i pożytecznym korzystaniu z globalnej sieci. Dobrze jest mieć świadomość, że Internet to z jednej strony ogromna skarbnica wiedzy, ale bywa też największą pułapką – np. wszędobylskiej reklamy czy złośliwego oprogramowania. Jak sobie radzić, jeśli jesteśmy dopiero na początku „wirtualnej drogi”? Można chociażby skorzystać z poradników zgromadzonych w naszej bibliotece, które uczą , doradzają i pomagają osobom pragnącym rozpocząć „przygodę z myszką”.
Pozycje te znajdą państwo w naszym nowym dziale, który stworzyliśmy z myślą właśnie o naszych czytelnikach-seniorach. To nowa sygnatura w naszym systemie pod nazwą „SENIOR”. Co jeszcze znajdziemy w tej strefie? Otóż: poradniki dotyczące aktywnego trybu życia, pozycje dla terapeutów w domach opieki z gotowymi scenariuszami na trening pamięci, książki o typowych problemach i chorobach wieku starszego, poradniki, z którymi łatwiej rozwijać swoją osobowość, porady dla opiekunów seniorów i praktyczne wskazówki, jak najlepiej pokonywać trudności związane z pieczą nad osobą w podeszłym wieku. A także wiele innych cennych publikacji. Zapraszamy do korzystania z tej części księgozbioru o nowej sygnaturze „SENIOR”. Na pewno znajdą Państwo tu coś dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu “Biblioteka dla seniora”:

Zalety czytania nie tylko dla seniora