95325600_1888342444636089_6584960540156624896_o

Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Jesteście Państwo z nami – to dowód, iż świetnie sobie radzicie w internetowym świecie. Dla młodzieży to naturalny fragment rzeczywistości: tu kliknąć, tam kliknąć i już. Starszym osobom poruszanie się po świecie wirtualnym może iść trochę wolniej, choć – jak pokazują statystyki, jest coraz lepiej.
Warto na pewno pamiętać o świadomym, bezpiecznym i pożytecznym korzystaniu z globalnej sieci. Dobrze jest mieć świadomość, że Internet to z jednej strony ogromna skarbnica wiedzy, ale bywa też największą pułapką – np. wszędobylskiej reklamy czy złośliwego oprogramowania. Jak sobie radzić, jeśli jesteśmy dopiero na początku „wirtualnej drogi”? Można chociażby skorzystać z poradników zgromadzonych w naszej bibliotece, które uczą , doradzają i pomagają osobom pragnącym rozpocząć „przygodę z myszką”.
Pozycje te znajdą państwo w naszym nowym dziale, który stworzyliśmy z myślą właśnie o naszych czytelnikach-seniorach. To nowa sygnatura w naszym systemie pod nazwą „SENIOR”. Co jeszcze znajdziemy w tej strefie? Otóż: poradniki dotyczące aktywnego trybu życia, pozycje dla terapeutów w domach opieki z gotowymi scenariuszami na trening pamięci, książki o typowych problemach i chorobach wieku starszego, poradniki, z którymi łatwiej rozwijać swoją osobowość, porady dla opiekunów seniorów i praktyczne wskazówki, jak najlepiej pokonywać trudności związane z pieczą nad osobą w podeszłym wieku. A także wiele innych cennych publikacji. Zapraszamy do korzystania z tej części księgozbioru o nowej sygnaturze „SENIOR”. Na pewno znajdą Państwo tu coś dla siebie.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu “Biblioteka dla seniora”:

Zalety czytania nie tylko dla seniora

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content