OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozczytana Koalicja: Kampania społeczna w działaniu

Druga odsłona warsztatów w ramach projektu „Nowe dziennikarstwo od kuchni”, realizowanego jako jedno z działań Inicjatyw Oddolnych pn. „Rozczytana Koalicja”, tym razem przyniosła praktyczne działania. Po teoretycznym wprowadzeniu na temat mediów społecznościowych i dziennikarstwa obywatelskiego, przyszła pora żeby uczennice i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, zaplanowali przykładową kampanię społeczną w wybranych sprawach.

W związku z tym zostali podzieleni na dwie grupy, gdzie jedna dostała za zadanie nagłośnienie sprzeciwu wobec likwidacji linii autobusowych, zaś druga walki z planowanym zabetonowaniem terenów zielonych w mieście. Warto dodać, że powyższe tematy były tylko ćwiczeniem, choć niestety zainspirowanym rzeczywistością, natomiast zaproponowane przez młodzież działania to m.in. tworzenie w wielu formach i gatunkach komunikatów medialnych oraz zainteresowanie nimi różnych decydentów czy innych mediów w celu nagłośnienia danej sprawy.

Co więcej, takie ćwiczenie z dziennikarstwa obywatelskiego, pozwoli młodym osobom nie tylko zawalczyć o konkretną sprawę w przyszłości, ale też pomoże w realizacji zadania podsumowującego warsztaty, czyli popularyzacji wyjątkowości oraz potrzeby ochrony witraży Stanisława Teisseyre’a, które zdobią budynek auli I LO.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content