97785812_1902070993263234_7818793881385828352_o

Seniorze – nakarm z nami zmysły

„Zasmakuj w Bibliotece” – tegoroczne hasło mijającego już Tygodnia Bibliotek jest swoistym zaproszeniem do odwiedzin w bibliotekach, do przebywania w ich przestrzeniach – i wreszcie – do smakowania tej „nieziemskiej strawy”, która co rusz przybiera inne smaki (w zależności od tego, co weźmiemy do ręki z bibliotecznej półki).

Najlepiej – i dla czytelnika, i dla bibliotekarza – jest wtedy, kiedy możemy wybrać się do biblioteki osobiście. Wiemy jednak, że z różnych przyczyn nie wszyscy mogą samodzielnie do nas dotrzeć. I dlatego chcemy w tym miejscu przypomnieć o naszej usłudze „ Dwukierunkowa do czytania-Książka na telefon” realizowanej w ramach projektu „Seniorzy w akcji”.
Partnerem w naszych działaniach jest Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, ze szczególnym zaangażowaniem członków sekcji „Pomocna dłoń”.

Biorąc udział w tym projekcie, mieliśmy możliwość m.in. profesjonalnego przeszkolenia grupy wolontariackiej, która zgromadziła wspaniałe osoby gotowe poświęcić swój czas i chęci w dostarczaniu książek wszystkim osobom, które nie mają innych możliwości, aby korzystać z naszego księgozbioru. I choć obecnie usługa ta jest zawieszona, to wierzymy, że kiedy tylko będzie to możliwe, znów się spotkamy, by wzajemnie się wspierać w podjętych działaniach na rzecz naszych odbiorców. Jesteście naszymi przyjaciółmi, pomocnikami i pośrednikami w zaspokajaniu czytelniczych potrzeb. Dziękujemy bardzo, że jesteście.

A co dzisiaj polecamy naszym seniorom? To „świeżynka” na naszych półkach: książka Patrycji Wojciechowskiej „Zwyczajnie o mazurskim domu, daleko od miasta i blisko siebie”. Wszyscy wiemy, że kontakt z naturą, lasem, jeziorami, zapachem ziemi ma zbawienny wpływ na naszą psychikę – łagodzi stres, pomaga się skoncentrować, oderwać myśli od nurtujących nas problemów i skupić się na tym, co jest tu i teraz. A dla osób „uwięzionych” w swoich czterech ścianach lektura tej publikacji pozwala delektować się nie tylko słowem, ale też przepięknymi ilustracjami przyrody, wnętrz i potraw. Książka ta karmi wszystkie zmysły i przenosi na chwilę do innego świata.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z cyklu „Biblioteka dla seniora”:

Książka – lekarstwo dla duszy seniora

Wirtualny świat dla seniorów bez tajemnic

Zalety czytania nie tylko dla seniora

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content