Już w piątek Bartłomiej Jurecki o fotografii!

Nasz piątkowy gość jest tak obficie nagradzany, że nasz opis spotkania z nim już przestał być aktualny! Jeżeli do tej pory nie znaliście fotografii Bartłomieja Jureckiego, poczujecie tym większą wdzięczność dla naszych gnieźnieńskich mistrzów obiektywu – dokonania naszego gościa zdumiewają bogactwem treści i mistrzostwem formy. Pełne emocji fotoreportaże, zapierające dech w piersiach pejzaże, pełne dynamiki ujęcia ludzi oddanych sportowi i wreszcie urzekające prawdą portrety życia codziennego – sami nie wiemy, czym najbardziej zachwycać się wędrując przez galerię na internetowej stronie artysty.

Piątkowe spotkanie z nim będzie prowadzić Sebastian Uciński – możemy liczyć zatem na dociekliwość specjalisty, która być może pozwoli nam na próbę odpowiedzi na pytanie: czy o tak spektakularnym sukcesie decyduje talent? czy może pracowitością i cierpliwym szlifowaniem warsztatu da się osiągnąć poziom mistrzowski? Przede wszystkim jednak – frajda nad frajdy! – Bartek obiecał nam pokaz swych zdjęć z opowieściami – naprawdę zapowiada się wieczór pełen wrażeń. Wbijajcie w piątek na Latarnię na Wenei, pamiętajcie – godzina 19.00!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Rozdajemy „Misia Szpeniolka”!

Hej gzuby!

Mamy dla Was 5 egzemplarzy „Misia Szpeniolka”, czyli po polsku – Kubusia Puchatka do rozdania. A rozdamy pierwszym 5 osobom, które pojawią się na spotkaniu z Juliuszem Kublem z – UWAGA! – maskotką/pluszakiem Kubusia vel Szpeniolka!

Będzie można też „Misia Szpeniolka” sobie kupić – przed spotkaniem będzie prowadzona sprzedaż książek. A po spotkaniu z Juliuszem Kublem,  autorem przekładów klasyki dziecięcej na gwarę wielkopolską, będzie można zdobyć autograf!

Zatem przybywajcie jak najwcześniej – spotkanie o 19.00, na Dziedzińcu Starego Ratusza, ale już pół godziny wcześniej o 18.30 będzie Was bawił Pan Walizka na Fyrtlu!

Wydarzenia są organizowane w ramach projektu „Gwarze mówimy TAK!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Pierwsze kroki na scenie – warsztaty teatralne Tomasza Kujawskiego

Od poniedziałku trwają nasze warsztaty teatralne – nasze, a dokładnie Tomasza Kujawskiego. To on wprowadza młodych uczestników w świat teatru.
Jak dotąd uczestnicy warsztatów uczyli się koncentrować na odczuwaniu poprzez ciało określonych, sugerowanych doznań, np. ciężaru i lekkości, ciepła i zimna oraz wykorzystywać te doznania jako inspirację do aktywności w przestrzeni scenicznej. Ćwiczyli operowanie elementami scenografii oraz rekwizytami wykreowanymi w przestrzeni przez własną inwencję. Uczyli się wchodzić w relacje z innymi osobami w umownych sytuacjach i lokalizacjach.

Warsztaty teatralne realizowane są w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.