Od czerwca zapraszamy na „Czytadełka dla maluszka”

Warsztatami czytelniczymi „Czytadełka dla maluszka” otwieramy nie tylko bogatą ofertę zajęć warsztatowych, ale i cały tegoroczny projekt „Laboratorium słowa 2021”.
Zajęcia pojawiły się już w zeszłorocznej edycji projektu i cieszyły się dużym uznaniem wśród odbiorców.
To inicjatywa realizowana wspólnie z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej przygotowana dla dzieci do trzeciego roku życia zajęcia z książką i zabawą w roli głównej. Wszystkie zajęcia dostosowane są do możliwości poznawczych najmłodszych czytelników.
Dzieci kochają książki, a rodzice chcą wiedzieć, jakie pozycje są odpowiednie do czytania. Zajęcia z maluchami objęte są najlepszym czytelniczym patronatem – akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 01 czerwca o godz. 10.00 w CEK BAZA, zapisy: daria.polus@onet.pl.

Już zapraszamy na kolejne:
/ 08.06, wtorek / g. 10.00 / „Co robi Pucio?” – w oparciu o książki Marty Galewskiej- Kustra
/ 11.06, piątek / g. 10.00 / ”Franklin mówi „kocham cię” – w oparciu o książki Paulette Bourgeois,
/ 15.06, wtorek / g. 10.00 / ”Dzień, w którym Heniś poznał kolory i kształty”,
/ 18.06, piątek / g. 10.00 / ”Kicia Kocia mówi „Dzień dobry!” – w oparciu o książki Anity Głowińskiej
/ 22.06, wtorek / g. 10.00 / ”Kubusiowe zawody sportowe”,
/ 25.06, piątek / g. 10.00 / ”W co się bawi świnka Peppa?”,
/ 29.06, wtorek / g. 9.30 / ”Och! Książka pełna dźwięków” – w oparciu o książki Herve Tulleta,
/ 02.07, piątek / g. 10.00/ ”Od stóp do głów” – w oparciu o książki Erica Carle’a,
/ 06.07, wtorek / g. 9.30 / ”Basia i Franek” – w oparciu o książki Zofii Staneckiej.

Wszystkie zajęcia odbywają się w CEK BAZA, obowiązują zapisy: daria.polus@onet.pl.

„Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Zdjęcia Sebastian Uciński

„Biblioteka Pokoleń”

Tegoroczny maj spina czytelniczą klamrą dwa bardzo ważne dla bibliotek wydarzenia: Tydzień Bibliotek, który przypada zawsze od 08-15 maja oraz Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – w tym roku przypadający na ostatni weekend tego miesiąca.
Obydwa wydarzenia łączy jedno- celebruje się wtedy w bibliotekach działania dla czytelników i z czytelnikami. Wszystkie starania opieramy o książki, które zasilają księgozbiór naszej książnicy.
Książki to silny łącznik międzypokoleniowy. Widać to chociażby w inicjatywach podejmowanych w ramach projektu „Biblioteka Pokoleń”, które obejmują różne sfery działania pod patronatem Cała Polska czyta dzieciom.
To np. działalność naszej wspaniałej grupy wolontariackiej, która wspomaga bibliotekarzy w dostarczaniu książek do domu odbiorcom usługi „Książka na telefon”. Grupa ta ma w swoich szeregach aktywnych seniorów, ale też osoby młodsze, które czerpią z doświadczeń i przykładu starszych koleżanek. Wolontariusze są „nie tylko” doręczycielami książek, ale przede wszystkim swoimi wizytami przynoszą radość. Dzięki swej wrażliwości obdarowują swoją osobą innych. Takie darowanie siebie to też swoista terapia, która daje poczucie dowartościowania i jest źródłem wsparcia psychologicznego. Wspólne plany dają wiele satysfakcji i bibliotekarzom i wolontariuszom, którym bardzo dziękujemy za pomoc.
Między książkami można znaleźć wiele wspaniałych pomysłów, które w swym oddziaływaniu wykraczają poza drzwi Biblioteki.
Zachęcamy do korzystania z programu „Książka na telefon”.