Zapraszamy na spotkanie integracyjne wolontariuszy „Książki na telefon”

Tup, tup w jedną stronę – tup tup w drugą stronę.
O co chodzi?
To wolontariusze z „Książkowej Braci”, jak zawsze gotowi i zwarci do pomocy, już od trzech lat chodzą i noszą książki w dwóch kierunkach: z Biblioteki do domu i z domu do Biblioteki.
Tych wizyt jest z roku na rok coraz więcej – przybywa odbiorców naszej usługi „Książka na telefon”, ale też powiększa się grupa osób chętnych pomagać we wspólnej „książkowej” misji.
Razem dostarczamy książki osobom, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do miejskiej książnicy.
Bibliotekarze szykują pakiety pod zamówienie, a wolontariusze dostarczają je pod wskazany adres. Czasem takich wizyt jest kilka w ciągu dnia – jak ulżyć zmęczonym stopom?
Otóż na kolejne spotkanie integracyjne, które odbędzie się we wtorek 7 czerwca, przygotowaliśmy małą niespodziankę. Pani Paulina Andrzejewska, fizjoterapeutka, podzieli się fachowymi poradami: jak zadbać o swoje samopoczucie i pomóc zmęczonym stopom?
 
Będzie to spotkanie otwarte, na które zapraszamy osoby, które chcą poznać działania wolontariuszy zgromadzonych wokół usługi „Książka na telefon” przy BPMG.
Data 7.06.2022 (we wtorek), godz. 15.30, adres Filia nr 2 ul. Staszica 12A.

365. ARCHEOLOGIA PAMIĘCI. GNIEZNO 2022 – maj

Wszystkie miesiące roku 2022 zaczynamy od pewnego dziennika wspomnień. O tym, co czytelnik znajdzie w majowym odcinku zdradza ich autor – Krzysztof Szymoniak:
 
„Tradycyjnie już po raz kolejny dziękuję wszystkim Czytelnikom za trud lektury mojego „dziennika wspomnień”. Aktualny, majowy odcinek zapisków, to lata 80. oglądane z perspektywy świadka zdarzeń, ale także jest to świat małej ojczyzny widziany oczami lokalnej prasy gnieźnieńskiej oraz oczami młodego człowieka, która szuka swojego miejsca nie tylko na mapie, ale także w sercu miasta, który szuka miejsca pracy na resztę dorosłego życia. Maj w moich zapiskach przynosi po raz ostatni obraz schyłkowego PRL-u, do którego dzisiaj tęsknią już chyba tylko desperaci, szaleńcy, niektórzy politycy oraz ludzie z mojego pokolenia, którym wykastrowano pamięć i… zdrowy rozsądek. (K. Sz.)”
 
Majowy fragment „365. Archeologii Pamięci. Gniezno 2022” tutaj.