Rusza zbiórka „Kufer Wyobraźni”!

Rusza zbiórka „Kufer Wyobraźni!
 
Zapełnijmy wspólnie „Kufer Wyobraźni”! Rusza zbiórka materiałów plastycznych oraz książeczek dla dzieci z Ukrainy, które już przebywają w Gnieźnie lub niebawem trafią do naszego miasta.
 
Co zbieramy?
 
Zbieramy:
– materiały plastyczne – kredki, mazaki, pisaki, bloki techniczne, rysunkowe, plastelinę, kleje, farby, masy plastyczne, bristole, kredę, bibułę, papiery kolorowe
 
– oraz książki obrazkowe i elementarze
 
Gdzie zbieramy?
 
Materiały można przynosić do wszystkich placówek Biblioteki w godzinach jej otwarcia oraz do BAZA CENTRUM EDUKACJI KREATYWNEJ po wcześniejszym umówieniu telefonicznym – nr tel. 609 067 645.
 
Gdzie trafią materiały zebrane podczas zbiórki?
 
Materiały trafią – w postaci pakietów – do dzieci z Ukrainy, które już są w Gnieźnie lub niebawem przyjadą do naszego miasta.
 
Część materiałów plastycznych zostanie wykorzystanych podczas warsztatów kulturalnych i arteterapeutycznych, które Miejski Ośrodek Kultury przeprowadza już dla dzieci ukraińskich przebywających Gnieźnie.
 
Zapełnijmy „Kufer Wyobraźni” – zapełnijmy czas i myśli dzieci, które uciekły przed wojną.
 
„Kufer Wyobraźni” to wspólna akcja Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, BAZA CETRUM EDUKACJI KREATYWNEJ, Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
 
Adresy placówek Biblioteki i godziny otwarcia:
 
Biblioteka Główna / ul. Mieszka I 16 poniedziałek – piątek 10.00-18.00 sobota 10.00-14.00
Wypożyczalnia dla Dzieci / ul. Mieszka I 15 poniedziałek – piątek 11.00-18.00 sobota 10.00-14.00
Filia nr 1/ Krucza 3/ poniedziałek, środa, piątek 11.00-18.00 wtorek, czwartek 10.00-15.00
Filia nr 2/ ul. Staszica 12a/ poniedziałek, środa, piątek 11.00-18.00 wtorek, czwartek 10.00-15.00

Filia nr 9 ul. / os. Orła Białego 18, w budynku SP 10 – poniedziałek, środa, piątek 11.00-18.00 wtorek, czwartek 10.00-15.00

 

365. ARCHEOLOGIA PAMIĘCI. GNIEZNO 2022 – luty

Początek miesiąca to sygnał, że pora na kolejną część opowieści Krzysztofa Szymoniaka. Oddajemy zatem drugą część projektu literacko-fotograficznego „365. Archeologia Pamięci. Gniezno 2022”. A o tym, co znajdzie w niej czytelnik opowiada sam autor:

„Przede wszystkim dziękuję z całego serca Czytelnikom za trud lektury mojego „dziennika wspomnień”. Od razu też zapraszam na ciąg dalszy przygody z tą literacko-fotograficzną podróżą w przeszłość, czyli do zapisków, które powstawały w lutym tego roku, dzień po dniu. W tym odcinku już tylko epoka Gierka (część pierwsza, bo resztę epoki Gierka napisze się w marcu), a wśród tematów, między innymi: o drodze ze szkoły do domu i nie tylko, o WZO „Polania”, o nie tylko pięknych dzielnicach, o motoryzacji lat 70., o realiach (blaskach i cieniach) przynależności do PZPR… Jednym słowem o świecie, jaki 50 lat temu istniał naprawdę, a nie tylko w komediach Stanisława Barei. O świecie, w którym trzeba było żyć i cieszyć się życiem, bo innego świata ani innego życia wtedy nie mieliśmy. W latach 70. nie można było emigrować ani do Internetu, ani do strefy Schengen – bo nic takiego nie istniało. Wydarzenia za naszą wschodnią granicą pokazują, że tym razem to bracia Ukraińcy (a właściwie głównie kobiety i dzieci, bo mężczyźni poszli walczyć), jeżeli chcą lub muszą, przenoszą się do wolnego świata, czyli także do Polski, bandycko zaatakowani przez imperium – współczesną wersję Mordoru. Ponieważ mój dziennik wspomnień rozwija się linearnie od przeszłości do teraźniejszości, zapiski moich przeżyć i refleksji z tą wojną związanych pojawią się pod koniec roku, gdy czas wewnętrzny tek-stu połączy się z czasem pisarskiej teraźniejszości. (K. Sz.)”

365. ARCHEOLOGIA PAMIĘCI. GNIEZNO 2022 – LUTY

365. ARCHEOLOGIA PAMIĘCI. GNIEZNO 2022 – STYCZEŃ