Zaproszenie do udziału w bezpłatnych webinariach

Zachęcamy do udziału w webinariach organizowanych przez Fundację na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”. Cykl bezpłatnych webinariów edukacyjnych dotyczy technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa. Przeznaczony jest dla dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych.

Tematy i terminy najbliższych spotkań:

17.06.2020  godz. 19.00
Bezpieczne media społecznościowe
W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym, jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka i dlaczego sami dla siebie stanowimy ryzyko…

24.06.2020  godz. 19

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie
W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.

Zapisy możliwe na stronie Fundacji:
https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Aleksandra Woldańska-Płocińska

Nasz ilustratorski cykl gości dziś artystkę, zaliczającą się do grona młodego pokolenia polskich grafików. Aleksandra Woldańska-Płocińska jest absolwentką Wydziału Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie mieszka w Poznaniu i pracuje jako asystentka w pracowni projektowania opakowań swojej macierzystej uczelni. Ma 35 lat, a na koncie kilkanaście wystaw, kilkadziesiąt książek z ilustracjami i sześć publikacji autorskich m. in.: „Pierwsze urodziny prosiaczka”, „Co dwie brody to nie jedna: kompendium wiedzy o zaroście”, „Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo”. Jej prace zdobią strony „Wysokich obcasów” a także magazynów: Gaga, Exklusiv, Media&Marketing, Piana. Artystka tworzy plakaty, kartki okolicznościowe, logotypy, projektuje również nadruki na torby.
Jej ilustracje są kolorowe i oszczędne w formie. W prostych, zamkniętych płaszczyznach barw Płocińska potrafi zamieścić głębokie emocje. Są sugestywne i inteligentne. Jej grafiki to często zabawa z tekstem, są przemyślane i zakomponowane.
Artystka przyznaje się do swoich rysunkowych sympatii – uwielbia rysować jedzenie i …prosiaczki.

 

 

Zapraszamy, na inne wpisy z naszego ilustracyjnego cyklu:

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Mirosław Pokora

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Olga Siemaszko

Mistrzowskie kreski, rzecz o ilustracji – Bohdan Butenko

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Hanna Czajkowska

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Henryk Jerzy Chmielewski, czyli Papcio Chmiel

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji – Janina Krzemińska

Nowy cykl „Mistrzowskie kreski: rzecz o ilustracji” – Jan Marcin Szancer

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna coraz bliżej „normalności”

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wprowadza koleje ważne zmiany, które pozwolą czytelnikom na swobodniejsze korzystanie z jej zasobów.
Od 15 czerwca Książnica zaprasza do odwiedzin już bez konieczności telefonicznej zapowiedzi. Czytelnicy będą mogli samodzielnie dokonać wyboru egzemplarzy do wypożyczenia – przywraca się wolny dostęp do księgozbioru.
Bez zmian pozostaje reżim sanitarny: dezynfekcja dłoni przy wejściu, maseczka zakrywająca usta i nos podczas odwiedzin, 2 metrowy dystans między osobami. Zwracane książki podlegają 2-dniowej kwarantannie. Czytelnia wciąż jest nieczynna – do odwołania.
Biblioteka wydłuża również godziny pracy – indywidualnie dla każdej placówki. I tak:
Biblioteka Główna wraz z Wypożyczalnią dla Dzieci (ul. Mieszka I 15 i 16) czynna będzie od poniedziałku do piątku 10.00-16.00, a w środę 10.00-18.00.
Filia nr 1 (ul. Krucza 3) i Filia nr 2 (ul. Staszica 12a) pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00.
Filia nr 9 (os. Orła Białego 18) będzie czynna od poniedziałku do piątku 9.00-15.00, w środę zaś 10.00-16.00.
W sobotę biblioteka jest nieczynna. Nowe godziny otwarcia obowiązywać będą od 15 czerwca do 28 sierpnia.

To kolejny etap „odmrażania” usług Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Organizator zachęca do śledzenia informacji o zmianach w pracy na swojej stronie internetowej oraz profilu FB.