15czerwca.m

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna coraz bliżej „normalności”

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wprowadza koleje ważne zmiany, które pozwolą czytelnikom na swobodniejsze korzystanie z jej zasobów.
Od 15 czerwca Książnica zaprasza do odwiedzin już bez konieczności telefonicznej zapowiedzi. Czytelnicy będą mogli samodzielnie dokonać wyboru egzemplarzy do wypożyczenia – przywraca się wolny dostęp do księgozbioru.
Bez zmian pozostaje reżim sanitarny: dezynfekcja dłoni przy wejściu, maseczka zakrywająca usta i nos podczas odwiedzin, 2 metrowy dystans między osobami. Zwracane książki podlegają 2-dniowej kwarantannie. Czytelnia wciąż jest nieczynna – do odwołania.
Biblioteka wydłuża również godziny pracy – indywidualnie dla każdej placówki. I tak:
Biblioteka Główna wraz z Wypożyczalnią dla Dzieci (ul. Mieszka I 15 i 16) czynna będzie od poniedziałku do piątku 10.00-16.00, a w środę 10.00-18.00.
Filia nr 1 (ul. Krucza 3) i Filia nr 2 (ul. Staszica 12a) pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00.
Filia nr 9 (os. Orła Białego 18) będzie czynna od poniedziałku do piątku 9.00-15.00, w środę zaś 10.00-16.00.
W sobotę biblioteka jest nieczynna. Nowe godziny otwarcia obowiązywać będą od 15 czerwca do 28 sierpnia.

To kolejny etap „odmrażania” usług Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Organizator zachęca do śledzenia informacji o zmianach w pracy na swojej stronie internetowej oraz profilu FB.