O relacjach, które są piękne i sztuce budowania przyjaźni międzypokoleniowej

Za nami kolejne spotkanie Klubu ,,Bajkopomagajki” Książki dla Dzieci i Rodziców. Wspólnie rozpoczęliśmy kalendarzowy początek lata, zatem nie zabrakło wakacyjnych tematów. Rozmawialiśmy o planach na nadchodzące dni, a co ciekawe obaliliśmy mit, że wakacje wcale nie muszą być nudne, a to wszystko za pośrednictwem literatury. Niektórzy z Klubowiczów wakacje spędzą u Babć tak jak główny bohater książki ,,Lato u babci” Benji Davies. Chłopiec- Noi swoje wakacje widzi w ciemnych barwach. Zakłada, że czas z samotnie mieszkającą staruszką będzie strasznie nudny. To książka o przyjaźni międzypokoleniowej i o tym, że wspólna przygoda wzmacnia wzajemne relacje. Pasmo razem przeżytych przygód sprawiło, że Noi jeszcze lepiej mógł poznać swoją babcię.

Spotkanie z książką urozmaicił eksperyment przeprowadzony przez partnera Klubu BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej. Wykorzystanie chemicznych substancji pozwoliło uczestnikom wyczarować plażę i posłuchać szumu morza. Dodatkowo stworzyliśmy wakacyjne kamyki.

Życzymy miłych wakacji i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie 27.09 na godz. 17:00 do Filii nr 9.

Trzecie Baśniowisko odbyło się w Wypożyczalni dla Dzieci

Wczoraj, 21 czerwca, w Wypożyczalni dla Dzieci było naprawdę Baśniowo. Odbyło się bowiem trzecie spotkanie BAŚNIOWISKA. Pan Łukasza przy wsparciu pana Marcina wspaniale, teatralnie i zabawnie opowiedział baśnie z morałem związane z przesileniem letnim – Nocą Kupały, Kwiatem paproci. Nie zawiodła publiczność w bardzo różnym wieku od 0 do 100 lat, która bardzo dobrze bawiła się przy popołudniowym bajaniu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Spotkanie zostalo zrealizowane w ramach projektu BPMG pt. „Rozczytana Koalicja” – Inicjatywy Oddolne dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowe w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie

Już nie po raz pierwszy na naszym Pikniku będzie z nami również Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie.

Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie jest Branżową Szkołą I stopnia,
którą utworzono w odpowiedzi na postulaty wysuwane przez lokalnych przedsiębiorców oraz aktualne zapotrzebowanie młodego pokolenia (w kwestii kształcenia zawodowego) wynikające z rzeczywistej sytuacji na lokalnym i regionalnym rynku pracy .

Nadrzędnym celem placówki, jest kształcenie przyszłych fachowców – rzemieślników, którzy szanując bogatą tradycję Rzemiosła, będą przygotowani do efektywnego funkcjonowania na współczesnym rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych trendów technologii branżowych.

Podczas Pikniku będziecie mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Cechową Szkołę Rzemieślniczą, między innymi malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i wiele innych.

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Kofikcoon.pl – hodowla kotów maine coon Elżbieta i Stanisław Waligórowie

W sobotę na naszym Pikniku zaprezentują się również Państwo Elżbieta i Stanisław Waligórowie, czyli Kofikcoon.pl – hodowcy maine coon wraz ze swoimi kotami.

Hodowla kotów rasy maine coon Kofik ze Słomowa k/Wrześni istnieje od 2013 roku. Koty z hodowli należącej do największej w Polsce federacji Felis Polonia i klubu Felis Posnania odnoszą na wystawach wiele sukcesów. Państwo Waligórowie zapraszają do rozmowy o kotach, ich hodowaniu i meandrach świata fenologicznego (federacje, kluby, legalność). Przedstawią Państwu Supreme Champion GASPARO (główny kocur posiadający najwyższy stopień Championatu); Supreme Primior ATENA DSM (posiadająca jeszcze większe osiągnięcia); Jazona KOFIK.PL (Który w  ostatnią niedzielę na Międzynarodowej Wystawie Kotów we Wrześni dotarł do finału wystawy). Jazon to 7,5 miesięczny kociak który nagle stał się wolny i szuka kochającego domu.

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Zarząd Osiedla Nr III Winiary

Zarząd Osiedla Nr III Winiary od wielu lat współpracuje z Biblioteczną Filią nr 9 w Gnieźnie. W ramach współpracy co roku razem z biblioteką organizują ferie zimowe dla dzieci, gry, zabawy i konkursy za które dzieci otrzymywały drobne upominki.

W tym roku Zarząd Osiedla Winiary włączył się do współpracy w organizacji V Pikniku Czytelniczego w Parku Trzech Kultur. Oprócz wsparcia finansowego zorganizują konkursy plastyczne dla dzieci. Za najładniejsze prace dzieci otrzymają drobny upominek.

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Park Trampolin Jump Now Gniezno

V Piknik Czytelniczy z Kicią kocią już dosłownie za momencik – my już skaczemy z radości! A skocznym nastrój zawdzięczamy też naszym piknikowym partnerom, wśród których jest Park Trampolin Jump Now Gniezno. Jump Now będzie z nami piknikował, ma też dla Was vouchery na wejście do parku trampolin, które będzie można wygrać w konkursach!

Park Trampolin Jump Now:

„W naszym Parku Trampolin Jump Now w Gnieźnie organizujemy wydarzenia dla szkół, firm, całych rodzin, dążąc do najwyższego poziomu animacji i atrakcji. Na co dzień angażujemy młodzież i dzieci do sportowej zabawy. Kochamy pracę z dziećmi! Spotkania z Wami to dla nas zawsze duży zastrzyk energii i pomysłów. Dobrze czujemy się w organizacji eventów tematycznych, takich jak festyn czytelniczy, na którym będziemy razem z Wami!”

V Piknik Czytelniczy realizowany jest w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wspiera organizacyjnie i rzeczowo wiele firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.