Nowe tablice naszych bibliotek

Dziś nasze filie otrzymają nową wizualną oprawę. Zmieniamy tablice wejściowe wszystkich naszych bibliotek.
Najpierw nowe tablice powitają czytelników osiedlowych placówek. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają.
Liczymy, że dzięki temu będziemy bardziej widoczni w przestrzeni publicznej i bardziej …nowocześni.

To kolejny etap zmiany identyfikacji graficznej Biblioteki. Za sobą mamy już wprowadzenie nowego logotypu, a także nową stronę internetową, którą przygotowaliśmy zgodnie z graficznym standardem.

System oznakowania bibliotek przygotowany został przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) oraz studio projektowe motor studio w ramach projektu “kierunek: biblioteka”. Projekt ma zasięg ogólnopolski.

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy – 20 grudnia

Jak tam Wasze przygotowania? Czy wszystko układa się zgodnie z planem? Dla tych, którzy właśnie „poruszają niebo i ziemię”, „zaklinają rzeczywistość” i proszą o litość z niebios, krótka przerwa na przysłowiowy „drugi oddech”, czyli czytelnicze polecenie dnia. Dziś książka duetu, o którym już pisaliśmy – Astrid Lindgren i Ilon Wikland. Jesteśmy jednak zdania, że dobre rzeczy warto przypominać. A do takich właśnie „dobrych poleceń” na pewno należy książka „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko”.

Tytułowa Lotta to najmłodsza mieszkanka żółtego domu przy ulicy Awanturników. I właśnie jej przygody, a w zasadzie przygodę, związaną z bożonarodzeniowymi kłopotami poznajemy dzięki książce. A trosk tutaj nie brakuje, bo, po pierwsze, trzeba nauczyć się jeździć na nartach slalomem, po drugie – worek z chlebem i ukochaną maskotką, zamiast tego ze śmieciami, ląduje w pojemniku na odpadki i odjeżdża jako zawartość śmieciarki i jeszcze, żeby było mało, w całej miejscowości nie ma już ani jednej choinki – a przecież święta bez choinki to rzecz nie do przyjęcia.

Pełna cudów i zaskoczeń jest ta opowieść o bardzo wyjątkowej dziewczynce. Cuda, jak wiemy, przydają się zwłaszcza w awaryjnych wypadkach, zatem niech tytuł stanie się dla Was pełną nadziei inspiracją w trudnych momentach przedświątecznego chaosu.