Biblioteczne „Kocie opowieści” w Światowym Dniu Kota

W Kalendarzu Świąt Nietypowych pojawia się w miesiącu lutym ważne święto dla wszystkich miłośników kotów. Obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Do miłośników kotów należą niewątpliwie dzieci z Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada”, czy z Przedszkola nr 8 „Mali Piastowie”,  które tłumnie uczestniczyły w święcie kota. Tematem spotkania były koty w literaturze dziecięcej.

Koty są bohaterami wielu bajek i powieści. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się:  Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier. Wyjątkową gratką dla małych miłośników kotów była obecność prawdziwego kota. Jego właścicielka Agnieszka Słomian, z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przeczytała książkę „Koty i kotki” Justyny Bednarek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kocie opowieści były snute przez cały koci dzień. Miau, miau, miau.

Młodzi czytelnicy odwiedzili Filię nr 9

15 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w Filii nr 9 na os. Orła Białego gościliśmy dotychczasowych, jak i mamy nadzieję przyszłych czytelników: uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Adama Wodziczki oraz przedszkolaków z Przedszkola nr 17.

Uczniowie Szkoły Podstawowej poszerzyli wiedzę z zakresu książek, także różnych dostępnych ich form. Natomiast z przedszkolami poznawaliśmy ,,koci świat” w związku z obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota. Udowodniliśmy, że czytanie wcale nie musi być nudne i zdecydowanie poszerza nasze horyzonty.

Selfie z książką: Darek Pajkert

Piątek i nasz cykl: selfie z książką. A za okładką tej książki spogląda na Was nasz kolega Darek Pajkert – kierownik bibliotecznej Filii nr 1. Oto jego osobiste polecenie czytelnicze:

„Papierowe Królestwo poleca!!!

Trylogia o rodzinie Jaśmińskich. Pozycja, która cieszy się wielką popularnością w Filii nr 1.

Jest to opowieść, która rozpoczyna się w Wolnym Mieście Gdańsk w 1916 roku, a kończy w dniu zabójstwa Prezydenta Gdańska Adamowicza podczas koncertu WOŚP.

Losy rodziny w tle z historią Polski. Jest miłość, młodość, dojrzewanie i walka o codzienny byt i walka o możliwość spełniania marzeń.

Po prostu pięknie opowiedziana historia przez Annę Sakowicz w trzech odsłonach: Czas Grzechu, Czas Gniewu i Czas Goryczy.

Jeśli chcesz zatopić się bez pamięci w losach rodziny Jaśmińskich, to to jest powieść dla Was”.

A my dodamy od siebie – pamiętajcie również o Czasie na Czytanie, to bardzo dobrze spędzony czas!