Memo słuchowe razem z ,,Bajkopomagajkami” Klubem Książki dla Dzieci i Rodziców

Tak jak seria książek ,,Przygody Fenka” zaprezentowana przez ,,Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców, tak i zabawy edukacyjne pozwalają na poznawanie świata i zniwelowanie stresu i lęku u dzieci.

Baza Centrum Edukacji Kreatywnej zaprasza do wspólnej zabawy.
Przygotujecie razem z nami memo słuchowe, dzięki któremu zdobędziecie doświadczenie w odbiorze bodźców płynących z otoczenia zewnętrznego.

Do zabawy potrzebne będą:

🎲pojemniczki po jajkach niespodziankach (parzysta ilość);

🎲małe przedmioty takie jak: ryż, makaron, rodzynki, kasza, kryształki do kwiatów, kamienie, pompony, itp.

Zaczynamy przygotowanie do gry:

👀 wybieramy dwa pojemniczki i umieszczamy w nim identyczne przedmioty. Robimy tyle par, ile tak naprawdę chcemy;
👀 mieszamy wszystko i zaczynamy zabawę.

O herbacie opowiadała Agata Ożarowska

Gościem Klubu „Apetyt na Książkę” była Agata Ożarowska, która o herbacie wie prawie wszystko. Liściasty napar bowiem był tematem przewodnim ostatniego klubowego zejścia pań spod apetycznego szyldu. Od początku spotkania aż po sam jego koniec uczestniczki mogły wsłuchać się w opowieść o przygodzie z herbatą, która – jak się okazało – nie ma końca. Gościni, Pani Agata, opowiadała o swoich wyprawach do Azji w Himalaje na plantacje herbaty. Były to historie poznanych wówczas ludzi, ich zwyczajów oraz przygód, jakie czekały na podróżników podczas tych niezwykłych eskapad. Przede wszystkim jednak była to opowieść o herbacie. Można było dowiedzieć się, jak wygląda zbiór herbaty i jak to się dzieje, że potem mamy do wyboru przynajmniej trzy jej różne rodzaje (białą, zieloną i czarną).

Na tym jednak nie koniec, wraz z wizytą Agaty Ożarowskiej pojawiły się i gorące napary. Była prezentacja i degustacja, czyli sposób zaparzania oraz instrukcje związane z podaniem i wyborem odpowiednich naczyń, które najlepiej oddadzą smak herbacianego wywaru.

Uczestniczki miały także okazję zobaczyć filmy i zdjęcia, jakie powstały podczas podróży po himalajskich plantacjach. Spotkanie było tak ciekawe, że trudno było się rozstać.