apetyt z cherbata (7)

O herbacie opowiadała Agata Ożarowska

Gościem Klubu “Apetyt na Książkę” była Agata Ożarowska, która o herbacie wie prawie wszystko. Liściasty napar bowiem był tematem przewodnim ostatniego klubowego zejścia pań spod apetycznego szyldu. Od początku spotkania aż po sam jego koniec uczestniczki mogły wsłuchać się w opowieść o przygodzie z herbatą, która – jak się okazało – nie ma końca. Gościni, Pani Agata, opowiadała o swoich wyprawach do Azji w Himalaje na plantacje herbaty. Były to historie poznanych wówczas ludzi, ich zwyczajów oraz przygód, jakie czekały na podróżników podczas tych niezwykłych eskapad. Przede wszystkim jednak była to opowieść o herbacie. Można było dowiedzieć się, jak wygląda zbiór herbaty i jak to się dzieje, że potem mamy do wyboru przynajmniej trzy jej różne rodzaje (białą, zieloną i czarną).

Na tym jednak nie koniec, wraz z wizytą Agaty Ożarowskiej pojawiły się i gorące napary. Była prezentacja i degustacja, czyli sposób zaparzania oraz instrukcje związane z podaniem i wyborem odpowiednich naczyń, które najlepiej oddadzą smak herbacianego wywaru.

Uczestniczki miały także okazję zobaczyć filmy i zdjęcia, jakie powstały podczas podróży po himalajskich plantacjach. Spotkanie było tak ciekawe, że trudno było się rozstać.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content