Co jest grane? – warsztaty muzyczno-wokalne ponownie w bibliotece

Warsztaty “Co jest grane?” od września znowu w naszej Bibliotece. Tym samym nawiązujemy do rozpoczętych w zeszłym roku zajęć muzyczno-wokalnych prowadzonych przez Aleksandra Schmidta – lidera zespołu Tom Bishop, laureata wielu festiwali artystycznych, aktywnego muzyka i animatora niezależnej sceny muzycznej. Spotkania mają uwrażliwić młodych ludzi na świat literatury i muzyki, a także zmotywować ich do podejmowania własnych artystycznych poszukiwań.
Muzyczne przewodnictwo Aleksandra Schmidta gwarantuje, że jest profesjonalnie, zaskakująco i nieszablonowo.
Na zajęcia zapraszamy w poniedziałki: 6, 13, 20 i 27 września o godz. 16.00 do Czytelni Biblioteki Głównej, przy ul. Mieszka I 16.
Udział w spotkaniu należy zaanonsować mailowo: alexstudio@o2.pl.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Co to znaczy dbać o siebie? Jak ja to robię? – w ramach „Porozmawiajmy”

W ramach naszego rozdyskutowanego cyklu spotkań, tym razem zajmiemy się tematem dbania o siebie.
Obecnie panuje moda na dbanie o siebie, zwłaszcza swoje ciało i urodę. Czy służy nam to poddawanie się modzie i „wymogom’ mediów, które kreują wizerunek osoby „fit”? Jak dbać o siebie w obszarze ciała, duszy, intelektu, emocji i relacji. Poznamy różne punkty widzenia na temat rozumienia zwrotu „dbać o siebie”. Poddamy również refleksji własne sposoby dbania o siebie.
Na rozmowę zapraszamy do Czytelni Biblioteki Głównej, przy ul. Mieszka I 16 w środę 8 września na godz. 17.00.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

XI PRETEKSTY: Wierszokleta też poeta – warsztaty dla dzieci

Wrodzona wrażliwość dziecka na rym, rytm i melodię powoduje, że bez trudu zapamiętuje kolejne wersy. Nawet jeśli nie rozumie znaczenia poszczególnych słów, poddaje się oddziaływaniu poezji dzięki nastrojowi i melodyjności wiersza. Jednak dziecko w wieku przedszkolnym jest nie tylko słuchaczem ale także twórcą, tworzy pierwsze rymowanki, krótkie wierszyki z poznanych słów. Aby jednak zostać prawdziwym poetą musi przeżyć fazę wierszoklety.
Pierwsze rymowanki, wyliczanki i wierszyki będą tematem warsztatów przeprowadzonych 02 i 03 września o godz. 10.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Zapraszamy na odkrywanie własnych bzików i talentów z dużą dawką humoru.

A wszystko to w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom podczas XI Festiwalu Literackiego „Preteksty”.

XI Festiwal Literacki Preteksty organizują: Miasto Gniezno wraz z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna.
Wsparcia udzielają partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury, Stary Ratusz w Gnieźnie, Stowarzyszenie “Ośla Ławka”, Latarnia na Wenei, Stowarzyszenie “Fantasmagoria”, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.