Biblioteka Pokoleń

Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, która stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, gdzie doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość.

W ramach swoistej Biblioteki Pokoleń łączymy dzieci z rodzicami, młodych ludzi z dziadkami, starszą młodzież z przedszkolami. A wszystko to w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kolejne spotkania realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej pozwoliły na wymianę czytelniczą.

Młodsze dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez seniorów, rodziców i starszych uczniów.

Podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia spotkali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1  pod opieką Pani Anny Galas z dziećmi z Przedszkola nr 12 „Plastusiowo”.

Wszyscy uczestnicy spotkań odnieśli korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Uczestniczki spotkania „Pomocna dłoń” poznawały tajniki suplementów diety

Tematem rozmowy była suplementacja witamin połączona z degustacją soków i koktajli przygotowanych przez zaproszone farmaceutki z apteki DOZ. Uczestniczki najbardziej zainteresował temat witaminy D3, jej dawkowanie, źródła, rodzaje dostępne na rynku. Ważne jest, aby w suplementy diety zaopatrzyć się tylko w pewnych, bezpiecznych źródłach – czyli w aptekach, gdzie przechowywane są w odpowiednich warunkach i temperaturze. Poza farmakologicznymi suplementami panie farmaceutki zachęcały do naturalnego wzbogacania organizmu w witaminy. Podzieliły się przepisami na pyszne i zdrowe koktajle i soki, a każda uczestniczka otrzymała upominek składający się z herbat, soków i niezbędnych informacji o najważniejszych witaminach. Było to kolejne cenne i ciekawe spotkanie z cyklu „Pomocna dłoń”.