403634772_1469292633931716_8579730445360160509_n

Biblioteka Pokoleń

Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, która stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, gdzie doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość.

W ramach swoistej Biblioteki Pokoleń łączymy dzieci z rodzicami, młodych ludzi z dziadkami, starszą młodzież z przedszkolami. A wszystko to w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kolejne spotkania realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej pozwoliły na wymianę czytelniczą.

Młodsze dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez seniorów, rodziców i starszych uczniów.

Podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia spotkali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1  pod opieką Pani Anny Galas z dziećmi z Przedszkola nr 12 “Plastusiowo”.

Wszyscy uczestnicy spotkań odnieśli korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content