„Zabawy z Kubusiem Puchatkiem” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dzień Kubusia Puchatka w Polsce nie jest jeszcze dniem wolnym od pracy i szkoły.  Niestety. Ale jest wart pamiętania i przypominania o tej niezwykłej postaci, która – towarzyszy nam już prawie 100 lat.

18 stycznia obchodzimy dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohater powieści, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń.

Z  chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka”, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz słynnego misia. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia – Kubusia Puchatka. Syn pisarza Christopher Robin – Krzyś został też jednym z bohaterów książek.

Z okazji międzynarodowego dnia najsłynniejszego misia świata Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przygotowała całodzienne konkursy. Dzieci zapraszamy do udziału w plastycznych „Zabawach z Kubusiem Puchatkiem” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, a dorosłym proponujemy akcję czytelniczą „Subiektywny przegląd Kubusiowych mądrości”.

 

 

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi! – czyli o nieśmiałości w śmiały sposób

O tym, że każdy z nas jest wyjątkowy nie musimy nikomu przypominać. Wśród nas również są osoby nieśmiałe. A przypominamy o tym nie bez powodu, bo 14 stycznia obchodzimy Dzień Osób Nieśmiałych.

Za nami pierwsze tegoroczne spotkanie Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców ,,Bajkopomagajki”, podczas którego przybliżyliśmy temat, jakim jest nieśmiałość. W zrozumieniu problemu pomógł nam bohater książki ,,Tomek mały jest nieśmiały” Beth Bracken. Już żaden publiczny występ nie będzie wiązał się z traumą.  Tym razem dowiedzieliśmy się o sobie więcej, a przede wszystkim o tym, jak się czujemy w stresujących dla nas sytuacjach i jak sobie z tym radzić.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 22 lutego.