zabawy(1)

„Zabawy z Kubusiem Puchatkiem” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dzień Kubusia Puchatka w Polsce nie jest jeszcze dniem wolnym od pracy i szkoły.  Niestety. Ale jest wart pamiętania i przypominania o tej niezwykłej postaci, która – towarzyszy nam już prawie 100 lat.

18 stycznia obchodzimy dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohater powieści, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń.

Z  chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka “Kubuś Puchatek”, a potem “Chatka Puchatka”, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz słynnego misia. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia – Kubusia Puchatka. Syn pisarza Christopher Robin – Krzyś został też jednym z bohaterów książek.

Z okazji międzynarodowego dnia najsłynniejszego misia świata Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przygotowała całodzienne konkursy. Dzieci zapraszamy do udziału w plastycznych „Zabawach z Kubusiem Puchatkiem” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, a dorosłym proponujemy akcję czytelniczą „Subiektywny przegląd Kubusiowych mądrości”.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content