IX Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais

To już IX Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie.
Dziewięć żyć ma kot, dziewiątka to numer odważnych napastników w piłce nożnej i od dziewięciu lat słuchamy (poetyckich) tekstów na naszym Slamie.
Od kilku zaś lat slam odbywa się w ramach Festiwalu PRETEKSTY, od kilku lat zapraszamy na niego bardziej niż bardzo.
Slam im. Franciszka Rabelais to okazja do usłyszenia przedstawicieli i przedstawicielek lokalnego środowiska, ale również poetyckich delegacji z całego kraju (Bydgoszcz, Kraków, Poznań).

W tym roku, po raz pierwszy slam im. F. Rabelais będzie finałem i ukoronowaniem mini-poetyckiej ligi, której zwycięstwo gwarantuje udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu w Poznaniu.

Rekordowa pula nagród wynosi 900 zł!
Wbrew złym zwyczajom i piosence zespołu ABBA – the winner doesn’t take it all. Z przyjemnością nagradzamy też inne miejsca (na podium).
Chcesz wziąć udział? Zgłoś się: latarnia.weneja@gmail.com a w tytule mejla wpisz SLAM.

Turniej odbędzie się w sobotę 30 lipca o godz. 18.30 w Dobrym Browarze.

Festiwal Preteksty organizują: Miasto Gniezno wraz z Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.
Wsparcia udzielają partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Wzgórze Lecha, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie.

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”