Mała Książka – Wielki Człowiek: kampania czytelnicza w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

Amelka Czytalska, nasza mała czytelniczka, wychowana na akcji Cała Polska czyta dzieciom, nie mogła przejść obojętnie wobec niespodzianki, jaką dla dzieci w całej Polsce przygotował Instytut Książki z Krakowa. Jest to prezent, który mogą odebrać dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub już są czytelnikami Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Niech Amelka swoimi słowami zachęci dzieci do udziału w akcji Mała Książka –Wielki Człowiek.

„Siemka! Jestem Amelka. Byłam w bibliotece, Wam też ją polecę! „Pierwsze Czytanki” dostałam. Dużo wypożyczałam i punkciki zbierałam. Dyplom Małego Czytelnika otrzymałam. Mocno urosłam i zmądrzałam. A Wy na co czekacie? Przecież przykład macie. Nie zwlekajcie, z „Małej Wyprawki” skorzystajcie!”

Razem z Amelką Czytalską zachęcamy do odwiedzin naszej biblioteki i odebrania książki „Pierwsze Czytanki” oraz Karty Małego Czytelnika.

Wyprawki do odebrania w:
Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15
Filia nr 1 ul. Krucza 3
Filia nr 2 ul. Staszica 12a
Filia nr 9 os. Orła Białego 18 (budynek SP 10)

#wielkiczlowiekwbibliotece

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych sprawdzali co w “gwarze piszczy”

W miniony czwartek odbyły się pierwsze z gwarowych warsztatów dla młodzieży. Gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie oraz ich bibliotekarkę – panią Teresę. Uczestnicy wymienili się z prowadzącą swoimi uwagami na temat gwarowych słówek, z zaskoczeniem odkryli także pochodzenie niektórych wyrażeń. Bo kto by się spodziewał, że w Warszawie nie zakluczają drzwi? A na deser – konkurs z nagrodami! Polegał on na przetłumaczeniu (z niewielką pomocą) wyrażeń “z polskiego na nasz”. Zwycięzcy będą mogli szlifować kareję z nowiutkimi, stylowymi torbami. To pierwsze tego typu warsztaty, lecz z pewnością nie ostatnie.