Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Zaliczany do pokolenia pisarzy urodzonego we wczesnych latach osiemdziesiątych, chwytającego „ducha czasów” początku XXI wieku, kojarzonego ze środowiskiem czasopisma „Lampa”, Jakub Żulczyk powszechnie znany jest jako autor kultowych powieści i scenarzysta cieszących się szerokim uznaniem seriali „Belfer” oraz „Ślepnąc od świateł” (ten ostatni oparty na wcześniej napisanej powieści, za którą został nominowany do „Paszportu Polityki”).

Ci, którzy śledzą jego dokonania na bieżąco, znają go też jako poczytnego dziennikarza i felietonistę, dosadnego komentatora rzeczywistości, który nie szczędzi też szczerych wyznań związanych ze swym uwolnieniem się z nałogu alkoholowego oraz autora podcastów.

Słynie z tego, że trudno go zaszufladkować. Jeżeli ktoś chciałby myśleć o nim jako o twórcy poczytnych kryminałów czy thrillerów, zostanie zaskoczony przez Żulczyka horrorem, książką adresowaną do młodego odbiorcy czy też pisaną wprost z myślą o dzieciach jak „Zdarzenie nad strumykiem” – to ilustrowana przez Agatę Bogacką książeczka o przyjaźni. Ostatnie zaś swoje dzieło, czyli „Informację zwrotną” autor z premedytacją określa jako „antykryminał” chcąc podkreślić, że istotą tej książki nie jest jedynie zawarta w niej historia kryminalna, a również portret psychologiczny bohatera i otaczającego go społeczeństwa. Twierdzi się, że to najbardziej osobista pozycja w dorobku tego autora.

Czy tak rzeczywiście jest? Jakie jeszcze niespodzianki dla swej rzeszy wielbicieli szykuje ten niezwykle pracowity autor? Na te i na inne pytania poznacie odpowiedzi przychodząc na spotkanie autorskie, na które Was zapraszamy wraz z Latarnią na Wenei. Przyjdźcie koniecznie, Jakub Żulczyk jest równie interesującym rozmówcą jak autorem – zapowiada się naprawdę niezwykłe spotkanie.

Na to wydarzenie miejska książnica zaprasza 29 lipca o godz. 19.00 pod chmurką, czyli na Latarni na Wenei.

Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerzy: Miasto Gniezno, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Latarnia na Wenei, Klub Fantastyki Fantasmagoria, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.