Na majówkę polecamy książki, od których trudno się oderwać

Przed majowym weekendem – tradycyjnie już – przygotowaliśmy pomocny zestaw czytelniczych poleceń.
Tym razem książki, od których trudno się oderwać.

Zestaw zawiera spory wachlarz tematów, więc liczymy, że każdy znajdziecie coś dla siebie.
Gdyby stało się inaczej, polecamy oddać się w doskonałe ręce naszych bibliotekarzy i dać się zaskoczyć ich propozycjami.

Poniżej telegraficzny skrót z opisem proponowanych tytułów.

1. „Tysiąc wspaniałych słońc” Khaled Hosseini – poruszająca opowieść o życiu dwóch kobiet z Afganistanu. Przepiękny obraz kobiecych uczuć, wytrwałości, nadziei i – chyba przede wszystkim – przyjaźni. Przydadzą się chusteczki higieniczne i czas na wyłączność tylko dla tej historii.

2. „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett to tytuł motywujący i zarażający optymizmem. Krótkie „lekcje” Reginy Brett idealnie pasują do porannej kawy. Jeszcze zanim dogonią nas obowiązki dnia codziennego, można podumać nad zdarzeniami z życia i wdrożyć propozycje zmian proponowanych przez autorkę.

3. „Bosonoga królowa” Ildefonso Falconesa to coś dla fanów objętości z dawką historii w tle. Tutaj rytm nadaje flamenco i dwie barwne postacie: dawna czarna niewolnica i młoda Cyganka. Tytuł pełen epickiego rozmachu, buzujących uczyć, krwawych jatek. Dawka lekkostrawnej i przyjemnej lektury zapewniona.

4. „Mali bogowie” Pawła Reszki polecamy czytelnikom o mocnych nerwach. Kulisy lekarskiego fachu mogą nie być lekturą przyjemną, za to z pewnością jest to temat poruszający.

5. „Botanika duszy” Elizabeth Gilbert. Książka zaprasza do podróży po świecie roślin i ludzkiej duszy. Coś do czytelniczego rozsmakowania i zadumania.

 

Zakwalifikowaliśmy się do programu szkoleniowego „Biblioteka online II”

Piątkowy poranek wita nas dobrą informacją – zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w programie szkoleniowym „Biblioteka online II”!

Do projektu realizowanego przez Labib zgłosiło się aż 69 bibliotek. Jesteśmy jedną z 25 instytucji, które od maja będą zdobywać nowe kompetencje i bardzo się z tego powodu cieszymy.
Zwłaszcza, że będą one dotyczyły wykorzystania narzędzi cyfrowych oraz przeniesienia części działań bibliotecznych do sfery wirtualnej.

„Biblioteka online II” to program szkoleniowy, w którym z pomocą doświadczonych trenerów/trenerek (pracujących na co dzień w bibliotekach różnego typu) uczymy się, jak przygotować ofertę ciekawych działań online dla różnych grup mieszkańców, zadbać o większą dostępność cyfrową w swojej bibliotece, a także dowiadujemy się, jak dbać o dobrostan biblioteki.

Szczegóły znajdziecie tutaj