Czwartkowe Inspiracje czarno na białym, a wręcz odwrotnie!

Zwykle zaczerniamy lub kolorujemy białe kartki – tym razem było odwrotnie!  Na czarnym papierze śmigała biała kreda. Zresztą jak mogło być inaczej, skoro zainspirowała nas książka „Po co komu biała kredka?”.

Plastyczna zabawa białą kredką, ale też z kolorystycznymi przyzwyczajeniami, kiedy odwracamy zwykły porządek, to wspaniały trening kreatywności. I świetna lekcja pomysłowości oraz dobrej zabawy – z tym się zgodzili wszyscy uczestnicy Czwartkowych Inspiracji!

„Czwartkowe Inspiracje” realizowane są w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przebyć Przestrzeń i Czas, czyli koncert zespołu Cudawianki

To był piękny koncert – piękny z wielu powodów. Niektóre widać w fotorelacji – choćby klimatyczny wystrój i nastrój. Inne walory mogli docenić tylko Ci, którzy szczelnie zapełnili przestrzeń Czytelni Biblioteki Głównej. Bo na naszej „Scenie między regałami” usłyszeli niezwykły koncert na sześć głosów, czyli zespół Cudawianki w niepełnym wprawdzie składzie, ale pełnym pasji.

Tytuł koncertu „Przestrzeń i Czas” rzeczywiście doskonale oddaje wrażenie pokonywania – poprzez śpiew – czasu i przestrzeni. Wykonane pieśni – z różnych obszarów Polski i świata, a także z różnego czasu, a nawet cyklu roku – swoją surowością, prawdą i głębią poruszyły w słuchających jakieś wewnętrzne struny. Taka jest moc śpiewu białego, której bez wyjątku doświadczyli uczestnicy koncertu.

Koncert odbył się w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.