VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem: wsparcie Mikołaja Nawrockiego

Jak co roku na naszym pikniku staramy się też znaleźć miejsce dla inicjatyw charytatywnych. Podczas VI Pikniku Czytelniczego z Panem Kleksem wspieramy małego Mikołaja Nawrockiego z Witkowa.

Dochód uzyskany ze sprzedaży losów w całości zasili zbiórkę charytatywną (Numer KRS 0000396361) na leczenie i rehabilitację Mikołaja Nawrockiego, jednego z bliźniaków, urodzonych 10 września 2022 roku. Chłopczyk i jego siostra urodzili się jako skrajne wcześniaki. Rodzeństwo na skutek tych wydarzeń zostało na długi czas rozdzielone.

Dziś mały Mikuś potrzebuje kosztownego leczenia i ciągłej rehabilitacji, które przybliżają go do osiągnięcia sprawności. Podczas Pikniku, 22 czerwca, razem możemy mu w tym pomóc! Przypominamy, że losy będzie można zakupić wyłącznie za gotówkę. Koszt jednego losu to 10 zł, a dzięki naszym sponsorom czekają na Was wspaniałe fanty.

Bądźcie z nami! – POMAGAMY!

siepomaga.pl/mikolaj-nawrocki

Wystawa laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET

Od dziś w bibliotece przy ul. Staszica 12a można oglądać wystawę zdjęć laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Uroczysty wernisaż miał miejsce 1 grudnia 2023 w Trzciance, a dzięki uprzejmości organizatorów mamy teraz możliwość pokazać ją w Gnieźnie.

Wśród wielu powodów, dla których warto zajrzeć na wystawę do biblioteki na Staszica, dwa są szczególnie ważne. Jedną z wyróżnionych w konkursie osób jest Gnieźnianin, Sebastian Uciński, i również zdjęcie jego autorstwa zawisło w naszej galerii. Przede wszystkim zaś warto wybrać się do nas, ponieważ zdjęcia wszystkich Autorów są na bardzo wysokim poziomie artystycznym i estetycznym, ukazujące bardzo szerokie podejście do tematu, a ich wrażliwość i umiejętności potrafią uchwycić niepowtarzalne chwile.

Na konkurs wpłynęło 2240 fotografii 332 autorów. Jury ostatecznie wyłoniło 69 prac 64 autorów.

Wystawę będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.