Imieniny Gniezna

Prawie każde miasto skrywa jakąś tajemnicę związaną z jego historią. Warto pogłębiać wiedzę na temat najbliższej okolicy, a przy okazji aktywnie spędzać wolny czas. W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna od lat zapraszamy dzieci w podróż po gnieźnieńskiej historii i legendach. Jest to zawsze doskonała okazja do zapoznania się z literaturą o Gnieźnie. Zajęcia „Uśmiechnij się, mieszkasz w Gnieźnie”, „Jesteśmy orłami”, „My, wielkopolskie pyry” uświadamiają najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom, jak ważna jest tożsamość regionalna. Czytanie legend może być inspiracją do rodzinnych wycieczek po mieście.
Z okazji Imienin Gniezna, przypadających w święto wszystkich Wojciechów, w Filii nr 2 „Pod Sówką” odbyły się zabawy i konkursy o naszym mieście. Dzieci i rodzice zostali zaproszeni do czytania opowieści o Gnieźnie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.

Spotkanie z policjantem w Filii nr 9

Kolejne spotkanie z policjantem z cyklu „Pomocna dłoń” odbyło się 20 kwietnia w Filii nr 9 na Winiarach.
Prowadzący spotkanie policjant wyjaśnił bardzo szczegółowo jakie mogą czyhać na nas zagrożenia w sieci, jak działają oszuści metodą „na wnuczka” i nie tylko. Wszystko to było poparte przykładami i historiami prawdziwych zdarzeń. Oszuści stosują coraz bardziej wyszukane sposoby działania, żeby zdobyć zaufanie potencjalnej ofiary. Jak się okazuje, nie tylko seniorzy są najbardziej narażeni na tego typu niebezpieczeństwa. Wiek, płeć czy wykształcenie nie mają obecnie większego znaczenia, każdy może paść ofiarą przestępstwa. Najważniejsze to zachowywać czujność.