Klub Dyskusji o Książce podsumowuje roku 2020

W rok 2020 klubowa łódka z napisem KDoK wpływała pewnie i z rozmachem. W planach było świętowanie jubileuszu (wszak 10 lat piechotą nie chadza), omówienie listy smakowitych tytułów, marzenia o burzliwych dyskusjach literackich i radość ze wspólnych spotkań.
Powiedzieć, że 2020 był rokiem zaskakującym to mało. Był to czas tak intensywny i tak wymagający, że kiedy szalupa Klubu Dyskusji o Książce, w końcu dobiła do końca 2020 – na plecach czuć było oddechy ulgi pobratymców podróży.
Jedno jest pewne – ubiegły rok dając porządnego kuksańca zmusił Klub do zmian wypracowanych już modeli. Trzeba było pogłówkować i wyszukać nowych rozwiązań, odpowiadających nowej sytuacji. Udało się. Dyskusyjne grono nie przerwało czytelniczych mityngów. Na klubowych rozmowach spotykano się online, korzystając z dobrodziejstw plenerów, czy uskuteczniając możliwość debaty podczas spaceru. Udało się także spotkać przy jubileuszowym torcie, otworzyć wystawę „DeKaDa KDoK 2010-2020”, współpracować przy fotograficznej wystawie „Portrety Doriana” Doriana Kaczmarka prezentowanej w centrum miasta. Najważniejsze jednak, że tę burzliwą wyprawę 2020 roku udało się pokonać wspólnie i ukończyć ją w zdrowiu.

Poniżej łyk statystycznych danych z działalności KDoK w minionym roku:

  • 9 omówionych tytułów,
  • 10 spotkań ,
  • w tym 3 on-line,
  • 2 spotkania plenerowe,
  • 1 klubowy spacer,
  • 1 spotkanie jubileuszowe,
  • otwarcie własnej wystawy „DeKaDa KDoK 2010-2020”,
  • łącznie 83 osoby na wszystkich zejściach KDoK.

Nowy rok, nowe nadzieję. Właśnie tak Klub Dyskusji o Książce zaczyna 2021. Najbliższe spotkanie – na czytelniczym spacerniaku, zaplanowano na 24 stycznia. Członkowie klubu będą bacznie obserwować pogodę, od jej kaprysów zależy, czy uda się je zrealizować.

Bajkowe Stworki z toaletowej rolki

Ferie się zaczęły, ale przybywający do naszej biblioteki młodzi czytelnicy wydają się być nimi nieco mniej rozentuzjazmowani niż w poprzednich latach. Przypuszczamy, że to efekt przeciągającej się domówki .
 
Zatroskane o nastroje swych młodych gości bibliotekarki z oddziału dziecięcego przy Mieszka I 15, pani Barbara Hrab oraz Agnieszka Antosik, naprędce przygotowały biblioteczne zestawy „pierwszej pomocy”. Co się w nich kryje?
Wszystko, co potrzebne, by tworzyć „Bajkowe Stworki z toaletowej rolki”!
 
Każdy chętny młody czytelnik, który je odwiedzi może zabrać ze sobą taki zestaw zawierający rolkę oraz kilka kolorowych dodatków pomocnych do stworzenia kogoś niesamowitego!
A potem już tylko szczypta wyobraźni, garść fantazji – i można działać oraz tworzyć.
 
Co powstanie z rolki, piórek, pary oczek, kolorowego papieru i tkanin? Czekamy zaintrygowani, ponieważ gotowe dzieła pokażemy na specjalnej wystawie.
Zapraszamy do biblioteki dziecięcej przy Mieszka I 15 – przybywajcie, częstujemy leczniczą dawką na zabicie wirusa nudy!