Literatura pisana przez duże K [jak książka]

Znajomość literatury zaczynamy od poznania jej klasyki. W trakcie edukacji szkolnej, czasem przez indywidualne wybory, staramy się zapoznać z dziełami wielkich mistrzów pióra. To wersja najbardziej zbliżona do humanistycznego ideału. Zwykle jednak brak nam czasu, motywacji, literackich wskazań.
Właśnie dlatego najwspanialszą rzeczą, jaka może spotkać czytelnika średnio zaawansowanego jest miejsce, w którym książkowe polecenia pochodzą od innych literackich średniodystansowców. Takie miejsce jak na przykład Klub Dyskusji o Książce działający przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, na którym członkowie polecają sobie średnio jedną książkę na miesiąc.
Dzięki temu, czasem w wieku już bardzo zaawansowanym, Drogi Czytelniku trafiasz na książkę, która otrzymała Nagrodę Pulitzera, znalazła się na liście najważniejszych utworów literackich ostatnich 25 lat stworzonej przez „The New York Timesa”, znalazła się w finale National Book Award, a jej autorka niewątpliwie dzięki jej stworzeniu otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Tytuł został zainspirowany prawdziwym wydarzeniem i był zekranizowany. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jest to książką, której nigdy nie zapomnisz. I chyba na takie szczęście warto się zdecydować.
Dlatego polecamy Państwa uwadze najbliższe spotkanie Klubu Dyskusji o Książce 19 listopada o godz. 18.00, którego tematem będzie powieść Toni Morrison „Umiłowana”. Rozdyskutowane grono miłośników słowa znajdą Państwo w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.