Ferie na osiedlu Winiary

Zimowe ferie to czas zabaw dla dzieci – przede wszystkim na śniegu, niestety aura zmienną jest. Z pomocą jak co roku zapracowanym rodzicom pospieszyła biblioteka. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Filia nr 9 (os. Orła Białego 18) zaprosiła w tym roku na niezorganizowane zajęcia dla chętnych dzieci, które nie lubią się nudzić. W tym roku we ferie przypadły dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jacy są ich Dziadkowie: (Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę?…) i Babcie (Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic?, Babcią Przyjaciółką Zwierząt?, A może Babcią Krawcową?…). Dzieci w ramach podziękowań dla najukochańszych dziadków za wszystkie wspaniałe chwile spędzone z nimi, mogli wykazać się dużą inwencją i kreatywnością tworząc własne, oryginalne, niepowtarzalne laurki.
Drugim wiodącym tematem podczas ferii było poznanie świata dinozaurów na wylot. Oj, brzmi to skomplikowanie? Ale tylko na pozór!, ażeby było ciekawiej uczestnicy mogli poznać tajniki rysowania krok po kroku dinozaurów.
W dniu 25 stycznia przy współpracy i wsparciu finansowym Rady Osiedla nr III Winiary i dyrekcji BPMG zorganizowano zakończenie ferii zimowych. W miłej atmosferze zabawy każdy otrzymał symboliczną nagrodę rzeczową oraz słodycze. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Elżbieta Jóźwiak – przewodnicząca Rady Osiedla Winiary.