W krainie Baśni Andersena w filii nr 9

Dzieci z klasy 1 z SP10, 2 z SP12, oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 14 “Mali Piastowie” wybrały się w filii numer 9 na Winiarach w magiczną podróż do Baśni Hansa Christiana Andersena, którego rocznica urodzin przypada właśnie dziś, 2 kwietnia.

Mali goście dowiedzieli się, czym w ogóle jest baśń. Poznali również tytuły baśni Andersena, w które przenieśli się za pomocą latającego kufra skrywającego przedmioty związane z ich tytułami. Po baśniowych podróżach na dzieci czekał krótki quiz.

Oczywiście była to również znakomita okazja, żeby zapoznać dzieci z zasadami zapisu do naszej Biblioteki.

„Z Andersenem przez świat wyobraźni” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Kilka imprez czytelniczych, konkursów, wiele zabawy i niezapomnianych doświadczeń – wszystko za przyczyną książek. W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników. 02 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni znanych dzieciom na całym świecie.
Najmłodsi, za pomocą wyobraźni i czarodziejskiej różdżki, przenieśli się w tajemniczy świat baśni: „Brzydkiego kaczątka”,”Księżniczki na ziarnku grochu”, „Dziewczynki z zapałkami”, „Królowej Śniegu” czy „Latającego kufra”.
Utwory Andersena okazały się ponadczasowe i warte czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.