Pan Kuleczka na Dobry Dzień!

Pan Kuleczka, bohater książek Wojciecha Widłaka, wie jak poprawiać każdy nawet niezbyt wesoły nastrój. Wraz z towarzyszącymi mu: Kaczką Katastrofą, Psem Pypciem i muchą Bzyk Bzyk dbają, aby każdy dzień zaczynał się dobrze i kończył w ten sam sposób. Wraz z tą zwariowaną rodzinką dziś czas spędzili mali goście biblioteki. W ramach comiesięcznych “Poczytajek” obyło się spotkanie, któremu towarzyszyły postacie z książek Wojciecha Widłaka. Był czas na oglądanie świata w różowych okularach, aktorskie próby inscenizacyjne i czytanie opowiadania „Okulary”. Ostatecznie zawsze warto spojrzeć na świat z tej pozytywnej strony.
Cała seria książek o Panu Kuleczce znajduje się na Złotej Liście pozycji polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. I – jesteśmy o tym przekonani – grzeją serduszka małych i dużych czytelników, dlatego idealnie nadają się na rodzinne spotkania w towarzystwie książek.
Marcowe „Poczytajki” odbyły się w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Teatru, a pod patronatem akcji Cała Polska czyta dzieciom.