Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z maluszkami

Dzisiejszy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia spędzamy w towarzystwie dzieci i dużej pluszowej przytulanki.
Obchodzimy go z przytupem: czytając, tworząc i hasając. Jak zwykle w ramach “Czytadełek dla maluszka” towarzyszy nam literatura. Dziś z misiowym motywem: “Misiowe wierszyki”, “Różnimisie” Agaty Królak i “Złotowłosa” czy „Szmatki z tęczowej szufladki” Agaty Półtorak z wierszykiem „Miś we młynie”. Ta ostatnia pozycja to zaproszenie do aktywności ruchowej. Zawarte w książeczce propozycje wykorzystania wierszyków jako “małych” masaży palcami zapewniają znakomitą zabawę, relaks i naprawdę moc śmiechu. Z kolei “Złotowłosa” to już przestrzeń do popisów parateatralnych. Nie mogło zabraknąć wesołego tańca z miłą przytulanką i misiowych portretów.

Zajęcia z cyklu “Czytadełka dla maluszka” realizowane są wspólnie z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej pod patronatem Cała Polska czyta dzieciom w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ostanie zamówienia nowości

To już prawie koniec zamówień nowości wydawniczych realizowanych w tym roku.

Dotychczas kupiliśmy 1175 egzemplarzy za ponad 23 tysiące złotych. To znacznie mniej niż w roku ubiegłym. Od stycznia do listopada 2020 roku w naszej bibliotece przybyło 3970 jednostek inwentarzowych (książek, audiobooków, gier planszowych, czasopism).

Tegoroczne wpływy do księgozbioru bardzo wzmocniły dary od Was. To prawie 71% całego zasobu zgromadzonego w 2020 roku. Dla porównania – zeszłoroczne dary stanowiły 26% całości pozyskanych w 2019 roku zbiorów. Mamy Wspaniałych Czytelników! Dziękujemy!