imagigor1

Bibliotecznym okiem Igora: Marynistyczna diorama

Czerwiec jest bardzo bogaty w wydarzenia kulturalne. W nich ważną rolę odgrywa cykl „Bibliotecznym okiem Igora” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Igor Kopa z racji swoich zainteresowań historycznych, marynistycznych nie mógł pominąć Dnia Marynarza. Obejrzyjmy film i wykonajmy razem z dziećmi wspaniałą pracę plastyczną dotyczącą „Titanica”. Zainspirowani opowieściami Igora wypożyczmy w bibliotece powieści marynistyczne, czyli takie, których akcja rozgrywa się na morzu bądź oceanie. Bohaterami są dzielni marynarze różnego stopnia – począwszy od majtków, przez bosmanów, po kapitanów i admirałów floty. Można tu także znaleźć powieści o piratach. Jeśli takie tematy Was zainteresują, zapraszamy do zbadania niezgłębionych zasobów naszej książnicy. Odkryjmy uroki morskiej przygody. AHOJ!

Link do szablonu.

Polecamy także inne filmiki z cyklu „Bibliotecznym okiem Igora”:

Bibliotecznym okiem Igora: Miniaturowa książka

Bibliotecznym okiem Igora: Wiosenny motyl