dinozauztektury

Bibliotecznym okiem Igora: Kartonowy tyranozaur

Po raz drugi w tym roku przypomina się dzieciom i rodzicom bibliotekarz Igor Kopa. Młody człowiek wychowany na akcji Cała Polska czyta dzieciom chętnie popularyzuje głośne czytanie i działania je wzbogacające, wykorzystując w tym celu swoje uzdolnienia plastyczne, pomysłowość i kreatywność. Tym razem proponuje wykonanie sylwetki dinozaura z tektury z okazji obchodzonego 26 lutego Dnia Dinozaura.

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły te wspaniałe stworzenia? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. Możemy to zrobić za pomocą książek popularnonaukowych i bajek, w których głównym bohaterem jest dinuś, a które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Dodatkowo obejrzyjmy film i zróbmy swojego dinozaura. Możemy nawet nadać mu imię.

Szablon do pobrania

Link do filmu