310346322_449941270546152_3829629297436404031_n — kopia

Zapraszamy na drugą edycję Żywej Biblioteki w Gnieźnie

Żywa Biblioteka to bezpieczna przestrzeń na spotkanie i rozmowę o różnorodności, uprzedzeniach i dyskryminacji. Umożliwiamy pełen szacunku dialog, który może pozytywnie wpłynąć na postawy i zachowania w stosunku do osób w naszej społeczności, które są zagrożone wykluczeniem i marginalizacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry, przekonania, orientację seksualną, zawód, religię. Żywa Biblioteka może skutecznie zastąpić stereotypy wiedzą, doświadczeniem i empatią w stosunku do osób wykluczanych i zbliżyć ludzi do siebie. Żywa Biblioteka to miejsce dla osób, które są gotowe słuchać i stawiać pytania – Czytelników i Czytelniczek oraz tych, które są na tyle odważne, aby na nie odpowiadać – Żywych Książek. Podczas spotkań Żywych Bibliotek możesz porozmawiać indywidualnie na przykład z takimi osobami jak: Muzułmaninem, Osobą Niewidomą, Gejem, Uchodźczynią, Osobą na wózku, Osobą Ciemnoskórą, Trzeźwiejącym Alkoholikiem, Osobą Transpłciową, Żydem, Weganką, Romką, Osobą z Chorobą Afektywną Dwubiegunową. Katalog dostępnych Żywych Książek jest różny w zależności od tego, gdzie jest ona organizowana. Wszyscy mamy stereotypy i nie pozbędziemy się ich w jeden dzień, ale spotkanie z Żywą Książką może być początkiem poszukiwania rzetelnych informacji, a także spotkaniem autentycznej osoby, której doświadczenie może być dla nas unikatowa szansą na poznanie innej perspektywy.

Druga edycja gnieźnieńskiej Żywej Biblioteki odbędzie się w sobotę, 26 listopada, w godz 11:00-17:00 w Centrum Kultury eSTeDe.

Zapraszamy serdecznie.