ramkapolicja

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: pokazy strażackie i policyjne

Na naszym V Pikniku Czytelniczym w Kicią Kocią nie zabraknie też służb mundurowych –swoje pokazy przygotują gnieźnieńscy strażacy. Będzie też stoisko Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie: “Jest to namiot profilaktyczno-edukacyjny na stoisku dzieci będą mogły poprzez zabawę pokolorować różnego rodzaju pracę. Dowiedzą się o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz o odpowiednim bezpieczeństwie wypoczywając nad wodą i nie tylko. Ponadto profilaktyk społeczny oraz oficer prasowy KPP w Gnieźnie przedstawi zagrożenia wynikające z korzystania z internetu w niewłaściwy sposób. Będzie możliwość sprawdzenia w specjalnych goglach po alkoholu i narkotykach, jakie zmiany następują i jak taka osoba widzi rzeczywistość”.

V Piknik Czytelniczy realizowany jest w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wspiera organizacyjnie i rzeczowo wiele firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.