305029848_2647797975357195_6524914378070362447_n

Spotkanie z Krzysztofem Vargą rozpoczęło “Preteksty”

W prawdziwą podróż przez czasy, kraje i emocje zabrali nas dwaj Krzysztofowie – przybyły do nas na pierwsze spotkanie Pretekstowe pisarz Varga oraz prowadzący z nim spotkanie Szymoniak. Ten drugi od początku nie ukrywał, że każdemu przybyłemu zafunduje rzetelne przybliżenie twórczości naszego pierwszego Pretekstowego gościa. A sam gość nie skąpił opowieści o okolicznościach narodzin swych poszczególnych książek, a że twórczość to bogata i różnorodna, to i nastroje opowieści oscylowały od wywołujących śmiech zebranej publiczności anegdotek po pełne powagi, a czasem nawet smutku rozważania.
Dlaczego już nigdy nie wróci twórczością do Węgier, które są ojczyzną jego ojca? Jak śmierć ojca obudziła w nim od nowa pisarza? Których ze swych przyjaciół uważa za prawdziwych władców dusz? Na te i na każde inne zadane przez publiczność pytanie Krzysztof Varga odpowiadał barwnie, z otwartością i humorem. Spotkanie trwało przeszło półtorej godziny!
Każdemu zaintrygowanemu osobą i twórczością Krzysztofa Vargi możemy z przyjemnością oznajmić, że już niebawem nasz biblioteczny księgozbiór powiększy się o kilka pozycji z twórczości pisarza, które postanowił podarować nam Krzysztof Szymoniak.
Wypatrujcie niebawem w naszym katalogu, bo już dziś rano trafiły do naszego Działu Gromadzenia!
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content