Spotkanie z Krzysztofem Vargą rozpoczęło “Preteksty”

W prawdziwą podróż przez czasy, kraje i emocje zabrali nas dwaj Krzysztofowie – przybyły do nas na pierwsze spotkanie Pretekstowe pisarz Varga oraz prowadzący z nim spotkanie Szymoniak. Ten drugi od początku nie ukrywał, że każdemu przybyłemu zafunduje rzetelne przybliżenie twórczości naszego pierwszego Pretekstowego gościa. A sam gość nie skąpił opowieści o okolicznościach narodzin swych poszczególnych książek, a że twórczość to bogata i różnorodna, to i nastroje opowieści oscylowały od wywołujących śmiech zebranej publiczności anegdotek po pełne powagi, a czasem nawet smutku rozważania.
Dlaczego już nigdy nie wróci twórczością do Węgier, które są ojczyzną jego ojca? Jak śmierć ojca obudziła w nim od nowa pisarza? Których ze swych przyjaciół uważa za prawdziwych władców dusz? Na te i na każde inne zadane przez publiczność pytanie Krzysztof Varga odpowiadał barwnie, z otwartością i humorem. Spotkanie trwało przeszło półtorej godziny!
Każdemu zaintrygowanemu osobą i twórczością Krzysztofa Vargi możemy z przyjemnością oznajmić, że już niebawem nasz biblioteczny księgozbiór powiększy się o kilka pozycji z twórczości pisarza, które postanowił podarować nam Krzysztof Szymoniak.
Wypatrujcie niebawem w naszym katalogu, bo już dziś rano trafiły do naszego Działu Gromadzenia!
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”